Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: AP/Michel Euler)

Rodáčka z Košíc sa postarala o prekvapenie.

Turnaj WTA v Budapešti

Dvojhra žien, 1. kolo:

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Irina Beguová (Rum.-4) 6:3, 6:4

BUDAPEŠŤ. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na podujatí WTA v Budapešti. V pondelok si poradila so štvrtou nasadenou Rumunkou Irinou Beguovou 6:3 a 6:4.

V zápase s držiteľkou štyroch singlových titulov a niekdajšou 22. hráčkou sveta ťažila rodáčka z Košíc najmä z vydarených začiatkov setov.

V úvodnom viedla rýchlo 5:0 a hoci jej súperka následne získala tri gemy, tak už prvý set nedokázala zachrániť. V druhom sete viedla Schmiedlová 4:0 a napokon jej cestu do ďalšieho kola nezmarili ani dve stratené podania.

V súboji o postup do štvrťfinále turnaja sa stretne s víťazkou súboja medzi Španielkou Alionou Bolsovovou-Zadoinovovou a domácou Dalmou Galfiovou.

Domov»Tenis»Schmiedlová zdolala nasadenú štvorku, skvele jej vyšli začiatky setov