Podarilo sa. Schmiedlová si napriek prehre zahrá na Australian Open

Karolína Schmiedlová na tréningu. (Autor: SME - MARKO ERD)
TASR|14. jan 2021 o 11:35

Na grandslam sa dostala z pozície náhradníčky.

DUBAJ. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová naberá z Dubaja smer Melbourne. Aj napriek prehre s Maďarkou Timeou Babosovou vo finále kvalifikácie na Australian Open si zahrá v hlavnej súťaži.

Túto možnosť jej otvorila pozícia náhradníčky, ktorú jej po ukončení kvalifikácie vyžrebovali. Bola druhou v poradí.

"Nakoniec všetko dobre dopadlo, dostala som sa do hlavnej súťaže," napísala šťastná Schmiedlová v krátkej reakcii.

"Ďakujem všetkým, ktorí mi počas kvalifikácie držali palce. Bojovala som a urobila všetko, čo bolo v mojich silách. Kvalifikácia na Australian Open sa hrala netradične v Dubaji, čo bol veľmi zvláštny pocit.

Nedalo sa plánovať, či odcestujem z domu na týždeň alebo na dva mesiace. Hralo sa tu inak ako v Austrálii," pokračovala.

Schmiedlová: Je to skvelé

Na Slovenku sa aj napriek neúspešnej kvalifikácii predsa len usmialo šťastie.

Dvadsaťšesťročná tenistka vysvetlila, ako sa k pozícii náhradníčky dostala.

"V treťom kole kvalifikácie som síce prehrala s Maďarkou Babosovou, do Austrálie napriek tomu poletím. Bola som medzi top 4 hráčkami s najlepším renkingom vo finále kvalifikácie a medzi nimi sa losovalo poradie pre náhradníčky, tzv. lucky-loser.

Skončila som tretia, jedna hráčka už bola odhlásená, takže som vlastne bola druhá náhradníčka. Samozrejme, bola by som radšej, keby som s Babosovou vyhrala a riadne by som sa kvalifikovala, ale aj takto je to skvelé, že si môžem zahrať v hlavnej súťaži," napísala Slovenka.

Popasovať sa musí aj s karanténou

Rodáčka z Košíc odletí so svojím trénerom do Austrálie v piatok a mala by absolvovať ešte jeden turnaj pred grandslamovým podujatím. Rovnako ako ostatných zahraničných hráčov ju čaká karanténa.

"Bude veľmi prísna, ale snažím sa to brať postupne deň za dňom. Trénovať, prispôsobiť sa čo najlepšie momentálnym podmienkam a mať každý deň môj systém na kurte aj mimo neho.

Zariadim sa tak, aby mi to čo najlepšie vyhovovalo a dalo sa to zvládnuť aj v ťažšej situácii. Austráliu mám veľmi rada a teším sa, že ju nevynechám ani tento rok," dodala víťazka troch turnajov WTA.

Slovensko tak v hlavnom pavúku dvojhry žien bude mať dvojnásobné zastúpenie.

Okrem Schmiedlovej sa priamo na základe renkingového postavenia predstaví v hlavnej súťaži slovenská jednotka Viktória Kužmová. Medzi mužmi sa predstavia Norbert Gombos a Andrej Martin

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: