Anglické tímy v Európe skončili, Wolfsburg vyhral aj v Miláne

Na snímke vpravo hráč Neapola Miguel Britos, vľavo hráč Dinama Aleksandr Kokorin v odvetnom zápase osemfinále futbalovej Európskej ligy Dinamo Moskva - SSC Neapol v Moskve 19. marca 2015. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. mar 2015 o 19:54

Neapol postúpil, Hamšík sa na hraciu plochu dostal v 71. minúte. Čiernym koňom súťaže môžu byť Bruggy.

BRATISLAVA. Futbalisti SSC Neapol sú štvrťfinalistami Európskej ligy. V odvete remizovali na ihrisku moskovského Dinama 0:0 a po domácej výhre 3:1 spred týždňa si zabezpečili účasť v elitnej osmičke súťaže.

V drese ruského klubu odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan. Jeho krajan a stredopoliar SSC Marek Hamšík sa na hraciu plochu dostal v 71. minúte ako striedajúci hráč.

"Naším jednoznačným cieľom bol postup a sme šťastní, že sa nám to aj podarilo. V predchádzajúcom stretnutí vo Verone sme nezachytili začiatky polčasov. Dnes sme boli koncentrovaní celých 90 minút, ukázali sme kvalitný kolektívny výkon a zaslúžene sme postúpili," uviedol banskobystrický rodák Hamšík.

Neapol je v európskom štvrťfinále premiérovo od roku 1989 - vtedy triumfoval v dobovom Pohári UEFA.

Fiorentina vybavila zápas na trávniku AS Rím za 22 minút, po ktorých viedla 3:0. Ďalej ide aj ukrajinské Dynamo Kyjev, ktoré doma pokorilo anglický FC Everton 5:2 a dalo zabudnúť na prehru 1:2 v prvom súboji v Goodison Parku.

Vyradenie Evertonu znamená, že prvýkrát od sezóny 2001/2002 bude vo štvrťfinále Ligy majstrov, resp. EL chýbať klub z Anglicka.

Obhajca titulu FC Sevilla vyhral doma nad konkurentom zo španielskej La Ligy Villarrealom 2:1.

Do štvrťfinále ide aj Wolfsburg po výhre 2:1 na San Sire nad Interom Miláno, keď vyhral aj prvý zápas doma 3:1.

Čiernym koňom súťaže môžu byť FC Bruggy, ktoré po domácej výhre 2:1 nad istanbulským Besiktasom dominoval aj v Turecku 3:1.

Žreb štvrťfinále, ktorého hracie termíny sú 16., resp. 23. apríla, sa uskutoční v piatok 20. marca v Nyone. Finále je naplánované na stredu 27. mája 2015 vo Varšave a jeho víťaz sa premiérovo kvalifikuje do Ligy majstrov.

odveta osemfinále Európskej ligy UEFA 2014/2015:

Dinamo Moskva - SSC Neapol 0:0

/prvý zápas: 1:3, do štvrťfinále postúpil Neapol/

/za domácich T. Hubočan odohral celý zápas - za hostí M. Hamšík nastúpil v 71. minúte/

Dynamo Kyjev - FC Everton 5:2 (3:1)

Góly: 21. Jarmolenko, 35. Teodorczyk, 37. Veloso, 56. Gusev, 76. Antunes - 29. Lukaku, 82. Jagielka

/prvý zápas: 1:2, do štvrťfinále postúpil Kyjev/

AS Rím - ACF Fiorentina 0:3 (0:3)

Góly: 9. Rodriguez (z 11 m), 18. Alonso, 22. Basanta, ČK: 88. Ljajič (AS Rím)

/prvý zápas: 1:1, do štvrťfinále postúpila Fiorentina/

Inter Miláno - VfL Wolfsburg 1:2 (0:1)

Góly: 71. Palacio - 24. Caligiuri, 89. Bendtner

/prvý zápas: 1:3, do štvrťfinále postúpil Wolfsburg/

Besiktas Istanbul - FC Bruggy 1:3 (0:0)

Góly: 48. Ramon - 80. a 90. Bolingoli-Mbombo, 61. de Sutter, ČK: 90.+2 Sahan (Besiktas)

/prvý zápas: 1:2, do štvrťfinále postúpili Bruggy/

FC Turín - Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)

Gól: 90. Glik

/prvý zápas: 0:2, do štvrťfinále postúpil Zenit/

FC Sevilla - FC Villarreal 2:1 (0:0)

Góly: 69. Iborra, 83. Suarez - 73. dos Santos, ČK: 77. Bailly (Villarreal)

/prvý zápas: 3:1, do štvrťfinále postúpila Sevilla/

Ajax Amsterdam - Dnepr Dnepropetrovsk 2:1 po predĺžení

Góly: 60. Bazoer, 117. Van Der Hoorn - 97. Konoplianka

/prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpil Dnepr/

Domov»Futbal»Európska liga»Anglické tímy v Európe skončili, Wolfsburg vyhral aj v Miláne