Štartoval až s číslom 32. Andreas Žampa vyhral preteky Amerického pohára

Andreas Žampa.
Andreas Žampa. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. nov 2021 o 12:55

Na vedúcej priečke bol už po prvom kole.

COOPER MOUNTAIN. Slovenský lyžiar Andreas Žampa vyhral sobotný obrovský slalom v americkom stredisku Copper Mountain Resort.

Podujatie bolo súčasťou Amerického pohára.

Druhý skončil Nemec Fabian Gratz, ktorý na Žampu stratil 45 stotín sekundy. Tretí Američan Jett Seymour mal stratu 47 stotín.

Žampa štartoval až s číslom 32 a hneď po prvej jazde sa usadil na líderskej pozícii. Tú si nakoniec udržal aj v druhom kole.

Andreas Žampa na pódiu v Copper Mountain Resort 2021
Andreas Žampa na pódiu v Copper Mountain Resort 2021 (Autor: Facebook Andreas Zampa)

"Prvé víťazstvo v tejto sezóne je super. Štartoval som s číslom 32 a skončil som prvý! Poďme, to je presne to, o čom som hovoril!" napísal 28-ročný Žampa na sociálnej sieti.

Slovenský lyžiar v americkom stredisku štartoval aj v roku 2017, ale najlepšie skončil na 19. mieste.

V tejto sezóne sa predstavil už aj vo Svetovom pohári. Obrovský slalom v Söldene nedokončil a v paralelných pretekoch v Lech/Zürs obsadil 46. miesto.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Štartoval až s číslom 32. Andreas Žampa vyhral preteky Amerického pohára