Anders Nilsson ukončil kariéru

Oh My Hockey|9. aug 2021 o 07:56

31-ročný Anders Nilsson sa rozhodol skončiť s aktívnou hokejovou činnosťou. Po vyše desiatich rokoch od prvého duelu v NHL oznámil odchod do hokejového dôchodku prostredníctvom sociálnej siete Instagram.

Napísal tento status:

"Rád by som ohlásil svoj odchod zo sveta profesionálneho hokeja. Symptómy po otrasoch mozgu a problémy s krkom mi nedovolia pokračovať v práci profesionálneho brankára. Samozrejme, svoju kariéru som nechcel ukončiť takýmto spôsobom, ale splnil som si detský sen hrať NHL a reprezentovať rodné Švédsko na medzinárodnej scéne. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí mi na tejto ceste pomáhali a podporovali ma počas vzostupov a pádov mojej kariéry. Veľká vďaka patrí aj organizáciám New York Islanders, Edmonton Oilers, St. Louis Blues, Buffalo Sabres, Vancouver Canucks a Ottawa Senators, ale aj AK Bars Kazaň, ktoré mi dali príležitosť obliekať ich dres. Spomienky na moje pôsobenie v týchto tímoch si navždy uchovám v pamäti. Špeciálne poďakovanie patrí môjmu klubu, ktorý ma vychoval, Luleå Hockey. Podporovali ma od mladého chlapca až po profesionála."

Nilsson bol draftovaný v roku 2009 z celkovej 62. pozície New Yorkom Islanders. V NHL odchytal 161 zápasov s kariérnou úspešnosťou 90,7% a priemerom 3,06 inkasovaných gólov na zápas. Vyhral 59-krát. V poslednom ročníku bol hráčom Tampy Bay, nenastúpil však ani do jedného stretnutia.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: