Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Albert Rusnák ml. je v kurze

Albert Rusnák ml. je kreatívnym typom stredopoliara. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 6. máj 2015 o 08:30

Nielen o Ondreja Dudu, ale aj o Rusnáka juniora majú záujem popredné európske kluby.

GRONINGEN. Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Albert Rusnák ml., ktorý v nedeľu zariadil dvoma gólmi triumf svojho zamestnávateľa FC Groningen vo finále Holandského pohára proti PEC Zwolle (2:0), padol do oka viacerým klubom z Anglicka a Talianska.

O 20-ročného odchovanca košického futbalu majú podľa britského denníka Daily Mail eminentný záujem predovšetkým dvaja účastníci tamojšej najvyššej súťaže Premier League West Ham United a Swansea City.

V hre je údajne aj Newcastle United, Aston Villa a FC Southampton, ktorého tréner Ronald Koeman si podľa The Sun vytypoval iného Slováka Ondreja Dudu z Legie Varšava.

Prečítajte si tiež:
O Dudu sa zaujíma Southampton

Na finálovom stretnutí Holandského pohára boli údajne prítomní aj zástupcovia anglického Manchestru City, ktorí pozorne sledovali ofenzívneho stredopoliara Groningenu.

Rusnák pritom opustil Manchester len vlani v lete, keďže sa nedostal do prvého mužstva. Podľa informácií spomenutého denníka Daily Mail spred niekoľkých dní "Citizens" v ostatnom čase sledujú progres slovenského mladíka a uvažujú aj o jeho návrate.

Spomína sa tiež záujem talianskeho Palerma, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou predá do jedného z európskych veľkoklubov svoj argentínsky klenot Paula Dybalu, typologicky podobného hráča ako je Rusnák.

Albert Rusnák je hráčom Groningenu od decembra minulého kalendárneho roka, keď podpísal zmluvu na 3,5 roka.

V prvej polovici sezóny 2014/15 hosťoval z anglického Manchestru City v inom holandskom klube Cambuure.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.