Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Ak chce Slovan nad Dinamom uspieť, musí vydržať brániť

(Autor: TASR)
Tomáš Prokop|25. feb 2013 o 12:23

Hokejisti Slovana Bratislava prehrávajú s Dinamom Moskva 0:3. Dnes budú odvracať prvý mečbol súpera.

S obhajcom Gagarinovho pohára prehral slovenský klub zatiaľ všetkých päť zápasov. Ak nechce, aby mu dnes skončila sezóna, musí sa zlepšiť hlavne v defenzíve.

Obrana

Až na druhý zápas a prvú tretinu nedeľňajšieho duelu defenzíva Slovana Bratislava nestíhala korčuľovať s hráčmi Dinama Moskva.

Čadovým zverencom sa vôbec nedarí dodržiavať taktiku, ktorá ich posunula do play off. V zápasoch mali priveľa hluchý miest.

Brankár

Brankár nebol najväčší problém, Branislav Konrád pochytal v treťom stretnutí viacero čistých šancí, ale dostal aj lacnejší gól. Spoluhráči ho podržali vyhláseniami, ale málokedy zachráni v play off gólman, ktorý predtým takmer vôbec nechytal. Je logické, že sa vracia do bránky Jaroslav Janus. Hrdina základnej časti má poslednú šancu zachrániť Slovanu sezónu.

Chýba strelec

Kolektívny výkon je to, čo Slovan posúvalo ďalej v základnej časti, v play off však k tomu treba niečo pridať. Začiatok tretieho zápasu mal pritom bratislavský klub skvelý.

V presilovke výborne zohral Miklík s Bližňákom nacvičenú akciu a pri druhom góle zas vypracoval skvele gól pre Kytnára Hudáček. Na výhru to je však stále málo. Slovanu chýba hráč, ktorý by vedel rozhodnúť zápas.

Súvisiace články