Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Guľa po prehre: Mužstvo vyzeralo po mojom príchode úplne inak

Adrián Guľa. (Autor: TASR/Pavol Zachar)
TASR|31. aug 2020 o 08:11

Plzeň dostala od Liberca štyri góly.

LIBEREC. Štyri dni po prehre 1:3 v Alkmaare znamenajúcej rozlúčku s Ligou majstrov inkasovali futbalisti Viktorie Plzeň ďalšiu tvrdú ranu.

V 2. kole českej ligy prehrali po nevýraznom výkone na pôde Slovana Liberec 1:4. Slovenský tréner "viktoriánov" Adrian Guľa po zápase nešetril kritikou.

"Bolo to veľmi nepríjemné prekvapenie. Chýbala nám tímovosť, nastavenie, dôraz a v úvode duelu aj väčšie sebavedomie.

V Alkmaare sme prišli o postup do 3. predkola Ligy majstrov v závere riadneho hracieho času a na začiatku zápasu v Liberci ešte bolo cítiť k.o. Bola to taká psychická záležitosť," citoval slová Guľu server idnes.cz.

Plzeň v úvodných štrnástich minútach v Liberci trikrát inkasovala. "Očakával som, že k zápasu pristúpime iným spôsobom. Po mojom príchode do klubu mužstvo vyzeralo úplne ináč ako teraz.

Okamžite sa dostalo do laufu, bolo to fajn. Ale až v takýchto nepríjemných situáciách zistíte, kto je líder tímu, kto dokáže zobrať na seba najväčšiu zodpovednosť.

Musíme si to celé rozanalyzovať. Potrebujeme to vyhodnotiť bez emócií tak, aby sme našli pre klub správne riešenie. Musíme zareagovať na vývoj, ktorý nastal. Mužstvo má svoju kvalitu, ale takéto dve prehry sú pre nás veľmi citlivé," priznal Guľa.

Slovenský kouč verí, že reprezentačná prestávka príde Plzni vhod.

"V najbližších dňoch nás nečaká žiaden ligový ani reprezentačný zápas. Máme dostatočný priestor na to, aby sme si to celé rozobrali. Naši fanúšikovia si nezaslúžia, aby sme hrali tak ako v Liberci."

Súvisiace články