6.Mathieu FaivreFrancúzsko270 b
...
88.Adam ŽampaSR23 b
109.Andreas ŽampaSR9 b

SANTA CATERINA. Slovenský lyžiar Adam Žampa druhýkrát v tejto sezóne bodoval vo Svetovom pohári.

V alpskej kombinácii v talianskej Santa Caterine skončil sedemnásty so stratou 4,11 sekundy na víťazného Francúza Alexisa Pinturaulta.

Slalomová jazda víťazného Pinturaulta:

Do hodnotenia prestížneho seriálu si pripísal štrnásť bodov. Jeho mladší brat Andreas Žampa obsadil 34. miesto (+5,50).

Po úvodnom kombinačnom super-G bol Adam Žampa 36. s mankom 3,76 sekundy na vedúceho Nóra Aleksandra Aamodta Kildeho.

V slalome zajazdil siedmy najrýchlejší čas a vo výsledkovej listine sa posunul o devätnásť miest nahor.

"S mega chybou v super G som si v slalome napravil chuť siedmym časom a nakoniec som skončil na 17. mieste. Teším sa, je to pre mňa motivácia drieť ďalej. Verím, že pre nás všetkých bude rok 2017 ešte lepší. Želám vám všetko len to najlepšie a nech sa vám plnia vaše sny," vyhlásil prostredníctvom svojho konta na facebooku Adam Žampa.

Andreas Žampa sa vydal na trať superobrovského slalomu mužov s číslom 67 a vo výsledkovej listine uzatváral štvrtú desiatku, keď zaostal o 4,28 sekundy za najrýchlejším. Super G dokončilo 43 lyžiarov.

V slalome zajazdil pätnásty najlepší výkon, ale na bodované umiestnenie to nestačilo.

Pinturault zvíťazil s náskokom 34 stotín pred Rakúšanom Marcelom Hirscherom. Kilde skončil tretí (+1,13). Pinturault slávil celkovo osemnásty triumf vo Svetovom pohári, už tretí v tejto sezóne.

Premožiteľa nenašiel ani v obrovských slalomoch v Söldene a vo Val d'Isere. Po úvodnej časti kombinácie bol tretí o 84 stotín za Kildem, v slalome bol však najrýchlejší a vyšvihol sa na najvyšší stupienok.

Domov»Zimné športy»Adam Žampa v kombinácii bodoval, výrazne si polepšil v slalomovej časti