Adam Fox predĺžil zmluvu s Rangers na ďalších 7 rokov

Oh My Hockey|2. nov 2021 o 06:13

Adam Fox a New York Rangers predstavili novú dohodu. Víťaz Norris Trophy pre najlepšieho obrancu minulej sezóny si počas nasledujúcich siedmich sezón zarobí 66,5 miliónov dolárov, v priemere 9,5 milióna na rok.

23-ročný obranca by bol po tejto sezóne chráneným voľným hráčom, keďže mu beží posledný rok jeho nováčikovského kontraktu.

Elitný obranca Rangers vyrastal v New Yorku. "Cítim sa, ako keby som bol členom organizácie Rangers celý život, odkedy som bol dieťaťom," hovoril po podpise kontraktu. "Táto príležitosť byť súčasťou tejto organizácie ďalších sedem rokov je pre mňa špeciálna, nie je miesto, kde by som bol radšej."

Adama Foxa si v roku 2016 na drafte zo 66. miesta vybralo Calgary. Flames ho potom vymenili do Caroliny, odkiaľ putoval do New Yorku Rangers, kde podpísal vstupný kontrakt. V modrom drese si odbil svoju premiéru v NHL, predtým hral za Harvard University, kde získaval viac ako bod na zápas.

Už vo svojej druhej sezóne vyhral trofej pre najlepšieho obrancu a patrí medzi absolútnu špičku medzi bekmi. V NHL odohral 134 zápasov a pripísal si 98 bodov (15+83). V tejto sezóne má v 9 zápasoch 9 bodov.

Fox je veľmi šikovný a zodpovedný hráč smerom dopredu aj dozadu, ktorý na ľade ukazuje svoje bravúrne hokejové myslenie.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: