+ 0,35 s

5.

Ján Volko

+ 0,64 s

BUDAPEŠŤ. Slovenský bežec Ján Volko nepostúpil z rozbehov do semifinále 200 m na MS v atletike v Budapešti 2023.

Volko štartoval vo výhodnej 5. dráhe, pred záverečnou stovkou sa držal na postupovom treťom mieste, no potom ho predbehli dvaja pretekári a obsadil 5. miesto s časom 20,69 s. Tento výkon na postup do semifinále nestačil.

S Volkom bežal aj víťaz stovky na MS v Budapešti a svetová jednotka na 200 m Noah Lyles, ktorý rozbeh ovládol. Druhý skončil Andrew Hudson z Jamajky a tretí Ondřej Macík z Česka.

"Som sklamaný sám zo seba. Snažil som sa dať všetko do zákruty, aby sa to rozbehlo, lenže v závere som nevládal. Po 150 m som úplne stvrdol.

Jednoducho som to opäť nezvládol, tak ako na týchto majstrovstvách aj na stovke," povedal pre RTVS Volko, ktorý tak nezopakoval počin z MS 2017 v Londýne, kde do semifinále postúpil a pripísal si celkové 15. miesto.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Nestačila ani výhodná dráha. Volko si chuť nenapravil, na MS skončil