Okolo Slovenska 2022

Okolo Slovenska sú najprestížnejšie cyklistické etapové preteky na Slovensku. V roku 2022 sa konajú v termíne od 13. do 17. septembra.

Na programe je prológ a štyri etapy. Podujatie sa začne v Bratislave a cyklisti postupne pôjdu smerom na východ. Cieľ záverečnej etapy je v Košiciach.

Vlani sa z celkového triumfu tešil Peter Sagan, ktorý na podujatí štartoval prvý raz v kariére. V tomto ročníku však na Slovensku neštartuje.

Josef Černý na Okolo Slovenska 2022.
17.09.20221
Víťazom Okolo Slovenska sa stal Čech Černý, najlepším Slovákom bol SvrčekZáverečnú 4. etapu z Levoče do Košíc vyhral Holanďan Heast.
17.09.20221
Martin Svrček v drese pre najlepšieho domáceho jazdca na Okolo Slovenska 2022.
Miroslav Kováčik16.09.20224
Svrček prekvapil aj sám seba. V závere etapy hral dôležitú roluJosef Černý si tesne udržal žltý dres.
Koen Bouwman.
16.09.20225
Zákruty prečítal najlepšie a zvíťazil. Bouwman môže ešte bojovať o žltý dresJosef Černý vedie na Okolo Slovenska len o 2 sekundy.
16.09.20225
Český cyklista Zdeněk Štybar.rozhovor
Miloslav Šebela16.09.202210
Štybar: Cavendisha som si doberal, že takýmto štýlom by na Tour vyhral každýČeský pretekár jazdí v tíme Quick-Step dvanástu sezónu.
Archie  Ryan vyhral 2. etapu na Okolo Slovenska.
15.09.20222
V Banskej Štiavnici vyhral Ír Ryan, Slováci zaostaliNovým lídrom pretekov Okolo Slovenska je Josef Černý.
15.09.20222
Matúš Štoček na čele unikajúcej skupiny na pretekoch Okolo Slovenska 2022.
Miloslav Šebela14.09.2022
Získal bodkovaný dres. Nie som typický vrchár, smial sa ŠtočekVíťazom 1. etapy Okolo Slovenska sa stal šprintér Ethan Vernon.
Britský cyklista Ethan Vernon zvíťazil v 1. etape pretekov Okolo Slovenska 2022.
14.09.20223
Vernon ustál tlak súperov, dres najlepšieho vrchára získal SlovákDobrú prácu počas etapy odviedol aj Martin Svrček.
14.09.20223
Belgický tím Quick-Step Alpha Vinyl na pretekoch Okolo Slovenska 2022.
Miloslav Šebela14.09.202210
Vlci najskôr vyčíňali v Kodani. Najúspešnejší tím má prezývku podľa chuligánovJedným z vlkov je aj Martin Svrček.
Slovenský cyklista Martin Svrček na Okolo Slovenska 2022.
Miloslav Šebela13.09.20224
Má dres najlepšieho Slováka. Prišli sme vyhrať všetko, vraví SvrčekVíťazom prológu sa stal Ethan Vernon.
Ethan Vernon.
13.09.202246
Quick-Step v prológu deklasoval súperov, potvrdil to aj SvrčekMladý slovenský cyklista sa umiestnil v Top 10.