NIKÉ FUTSAL EXTRALIGA

6.kolo SLF: Košice zvíťazili v Komárne, Lučenec sa naladil na LM víťazstvom nad B.Bystricou

23. okt 2021 o 08:35

Šieste kolo najvyššej futsalovej súťaže na Slovensku - 1.SLF sa odohralo kompletne v piatok, viac sa darilo domácim, ktorí zvíťazili v troch dueloch.

Obhajca z Lučenca sa naladil na budúcotýždňovú Ligu Majstrov víťazstvom 6:3 nad Banskou Bystricou, druhý polčas však ukázal, že bude treba ešte popracovať na viacerých aspechtoch pred triom preťažkých zápasov proti Jekaterinburgu, Halle-Gooiku a Benfice.

Levice v Bratislave dvakrát prehrávali, vždy však dokázali vyrovnať a napokon si po remíze 2:2, ktorú zariadil v samom závere Švec, vezú do Levíc zaslúžene bod. Komárno viedlo s Košicami 1:0 aj 2:1, napokon sa ale ukázala rozhodujúca efektivita premieňaní šancí a tú mali lepšiu Košičania.

Skvele vyšiel zápas Prievidzi, ktorá pod vedením nového trénera rozstrieľala bratislavskú akadémiu Pineroly vysoko 8:2, už prvý polčas skončil rozdielovo 5:0. Kvarteto gólov za domácich strelil Martin Antol.

Krásne futsalové divadlo videli diváci v Nových Zámkoch. Domáci vyhrali prvý polčas 3:0 a keď na začiatku druhého zvýšil Patrik na Molda na 4:0, nikto nepochyboval o troch bodoch pre domácich. Makroteam však dokázal do 36. minúty vyrovnať a koniec zápasu bol ako na hojdačke. Domácim vrátil v predposlednej minúte vedenie Homola, v poslednej však Hubočan vyrovnal. Úplne posledné slovo ale patrilo predsa len domácim, keď víťazný gól na 6:5 pridal Marcel Marík.

Článok budeme priebežne aktualizovať o hlasy, komentáre, fotogalérie a highlighty.