Správy

WU17 - Skvelý vstup do kvalifikácie, cenný bod s domácimi favoritkami

24. mar 2022 o 09:54

BRATISLAVA/DUBLIN (SFZ) - Futbalová reprezentácia WU17 bola blízko veľkého triumfu. Dievčatá mali na dosah prvé víťazstvo na turnaji 2. fázy kvalifikácie ME. Nad domácim Írskom viedli po penalte Anety Surovej 1:0, no v 88. min favorizované Írky vyrovnali na konečných 1:1. V sobotu nastúpia zverenky trénera Jelšica proti Islandu.

Jasným favoritom zápasu boli domáce, rebričkovo najvyššie postavený tím z celej skupiny. Kouč našich dievčat upozorňoval na ostrovný štýl futbalu, no jeho zverenky ho dokázali eliminovať. Bojovali, neuhli zo súboja. V 72. minúte sa ujali vedenia. Po faule na Darinu Hrúzikovú premenila pokutový kop Aneta Surová.

Írky tlačili, ale naše baby odolávali až do 88. minúty, keď sa po skrumáži a nedorozumení v šestnástke presadila Lawrenceová a vyrovnala na 1:1.

Výsledok druhého zápasu: Fínsko - Island 1:1

HLAS PO ZÁPASE
JOZEF JELŠIC (tréner WU17): „Sme spokojní s bodom, i keď tri boli veľmi blízko. Musím dievčatá naozaj pochváliť, odmakali, odjazdili zápas, nezľakli sa favorita. Vyrovnali sa s ostrovným herným štýlom, dlhé nakopávané lopty. Bod je naozaj cenný, Írsko je súper z prvého koša, navyše hrá na domácej pôde. Verím, že nám tento výsledok pomôže do ďalších zápasov na turnaji. Keďže aj Fínsko remizovalo s Islandom 1:1, všetko je otvorené. Treba ísť ďalej, sebavedomie určite je, ale k tomu musí byť aj pokora. Dá sa na tom určite stavať.“

Priebeh stretnutia

0'
WU17 - Skvelý vstup do kvalifikácie, cenný bod s domácimi favoritkami | SPORTNET