Správy

U21 – Maďarsko – Slovensko 1:2

Artur Gajdoš sa teší z gólu v priateľskom zápase Maďarsko 21 – Slovensko 21 v Budapešti (05. 09. 2024) (Zdroj: SFZ, Autor: Jakub Homoľa)
Jakub Homoľa|5. sep 2024 o 21:00

BUDAPEŠŤ (SFZ) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov uspela vo svojom prvom zápase v sezóne 2024/2025. Zverenci Jaroslava Kentoša na Štadióne Nándora Hidegkutiho v Budapešti zdolali maďarskú reprezentáciu 2:1 a oplatili jej tak prehru zo vzájomného zápasu z júna 2023.

Sokolíci sa v úvodných minútach prvého polčasu trochu hľadali, Maďari však svoju miernu prevahu nevyťažili na vypracovanie vážnejšej gólovej príležitosti. Naopak v 15. minúte z diaľky pálil Kaprálik, no mieril nad. O desať minút neskôr sa pokúsil ďalšou ďalekonosnou strelou prekonať Hegyiho Kopásek, avšak ani tentoraz strela od kopačiek slovenských hráčov nemierila do priestoru troch žrdí. Skóre sa napokon menilo v 30. minúte. Gajdoš si potiahol loptu do pokutového územia, odkiaľ vystrelil a aj keď ani on, ani dorážajúci Marcelli ešte Hegyiho neprekonali, z druhej dorážky sa už Gajdoš nemýlil a otvoril skóre stretnutia – 0:1. Do prestávky sa už napokon gólový stav nemenil, hoci v nadstavenom čase mal vyloženú príležitosť na zvýšenie Marcelli. V úniku zoči-voči Hegyimu však neuspel, keď maďarský brankár vytiahol výborný zákrok.

Tak ako v prvom polčase, aj v druhej štyridsaťpäťminútovke patril úvod domácemu tímu. V 55. minúte sa napokon Maďari dočkali aj vyrovnania, keď na rohový kop si naskočil Debreceni a obranca Maďarov hlavičkou prekonal bezmocného Belka. Nerozhodný stav vydržal do 72. minúty, keď cez obranu Maďarov prešiel Nebyla, z dobrej pozície nezištne prihrával Jamborovi a striedajúci hráč po ôsmich minútach pobytu na ihrisku poľahky poslal loptu do bránky – 1:2. Jednogólové vedenie zverenci Jaroslava Kentoša bezpečne udržali až do konca stretnutia. V 89. minúte dokonca mohli svoje víťazstvo pečatiť aj tretím gólom, lenže Veselovský po peknej kombinácii pálil vedľa ľavej žrde Pécsiho bránky, ktorý na druhý polčas striedal Hegyiho medzi tromi žrďami maďarskej bránky.

HLASY PO ZÁPASE

JAROSLAV KENTOŠ (tréner U21): „Výkon môžeme celkovo hodnotiť pozitívne. Boli tam úseky zápasu, v ktorých sme boli silní na lopte a dokázali sme si v útočnej fáze hry vytvárať dostatok gólových príležitostí. Na druhej strane však musím povedať, že tam boli aj úseky, najmä na začiatku oboch polčasov, keď sme mali veľa nepresností v prechodovej fáze do útoku. Vinou toho sa Maďari dostávali viac do hry. Musím však chlapcov pochváliť za dobrú reakciu na nie ideálne úseky zápasu.“

ARTUR GAJDOŠ (strelec gólu na 0:1): „Podali sme dobrý tímový výkon a zaslúžene sme vyhrali. Síce nám nevyšli vstupy do obidvoch polčasov, ale po týchto úvodoch sme sa dokázali skonsolidovať a podali sme dobrý výkon.“