MONACObet liga

II. LIGA – Na čele opäť FC Košice

(Zdroj: Facebook FC Košice, Autor: Šimon Pavlišin)
Branislav Sarňák|7. nov 2022 o 11:38

BRATISLAVA (SFZ) – Po 16. kole II. ligy sa na 1. miesto vrátili hráči FC Košice.

Košičania si pripísali tretie víťazstvo za sebou, naposledy zdolali Považskú Bystricu 3:0. O výhru sa gólmi v druhom polčase postarali Jakúbek, Sagna a Pačinda. „Máme za sebou ťažký zápas na náročnom teréne a v náročnom počasí. Myslím si, že sme si pripísali zaslúžené víťazstvo, bolo len otázkou času, kedy prelomíme súperovu defenzívu a som rád, že sa nám to nakoniec podarilo hneď trikrát. V prvom polčase nás možno zväzovala nervozita a prílišné chcenie, v prestávke sme si niečo v kabíne povedali, chlapci sa ukľudnili a výsledok sa dostavil. Musím ich pochváliť za nasadenie a bojovnosť,“ povedal pre fckosice.sk tréner Anton Šoltis.

Jeho zverenci nastúpia na posledné kolo tejto časti ročníka v Ličartovciach, kde ich čaká najväčší rival a zároveň tabuľkový sused 1. FC Tatran Prešov. „Koňare“ ostatné dva duely prehrali a klesli o skóre na druhú priečku. Tentoraz počas víkendu nestačili na KFC Komárno, ktorému podľahli 1:2.

Fanúšikovia v dvoch zápasoch videli po šesť gólov, 5:1 vyhralo Pohronie nad Dolným Kubínom a 4:2 Myjava nad Šamorínom.

Bratislavské derby medzi FC Petržalka a rezervou Slovana ovládli domáci, tí zvíťazili 2:0.

Dvakrát sa počas 16. kola zrodila remíza 2:2, Humenčania sa zmierlivo rozišli s Račou a Žilina B s Púchovom.

Tri body po tesnej výhre 2:1 získali Trebišovčania, ktorí si poradili s Dubnicou.

Program posledného 17. kola počas jesennej časti

Futbalnet.TV odvysiela zápasy: MŠK Púchov – Slavoj Trebišov, FK Rača Bratislava – FC ŠTK 1914 Šamorín

JOJ Šport odvysiela zápasy: ŠK Slovan Bratislava B - MŠK Žilina B, 1. FC Tatran Prešov - FC Košice