ZIMNÝ POHÁR 2024 (6)

(Autor: VZ)
Ján Miroľa|26. feb 2024 o 12:53

Je rozhodnuté. O prestížnu trofej si to v priamom súboji, ktorý je na programe o necelý týždeň, rozdajú dva doteraz nezdolané tímy. Ich mená sme sa dozvedeli vo včerajších dvoch semifinálových súbojoch. V obidvoch dali víťazi po päť gólov, no len jeden z dvojice na diaľku súperiacich brankárov si zachoval čisté konto. Alebo, použijúc hokejovú terminológiu, si vyslúžil titul Mr. Zerro. Iná zaujímavosť: V obidvoch dueloch padlo sa o trinásť gólov postaralo až dvanásť strelcov - medzi nimi bol teda len jeden dvojgólový.

Výsledky:

Petrovany – Pušovce 5:3 (3:0), góly: Ján Hatok, Michal Žarnay, Daniel Petruška, Daniel Pončák, Radovan Pastír - Maroš Jurečko, Šimon Eliáš, Kristián Fabuľa. Hostia si nedali pozor na úvod zápasu. V 13. minúte bolo 3:0 a prakticky rozhodnuté. To isté sa udialo na začiatku druhého dejstva, keď domáci už po niekoľkých sekundách svoj náskok navýšili. O čosi neskôr boli dva rýchle góly Pušovčanov na 4:2 už len akýmsi výkrikom do tmy...

Gregorovce – Ostrovany 0:5 (0:3), góly: René Bendík 2, Miroslav Bendik, Marián Bilý, Nikolas Červeňák. Domáci, s jediným náhradníkom na striedanie, ktorým bol hrajúci tréner Ján Sobota, dokázali odolávať len do 14. minúty, keď prvýkrát inkasovali. A potom do prestávky ešte dvakrát a dvakrát aj po výmene strán. Naopak, brankár Ostrovian Stanislav Červeňák ani raz...

Finálovú dvojicu tvoria Petrovany a Ostrovany. Úvodný výkop na umelej tráve v Sabinove je na programe v nedeľu 3. marca o 12.30 hod.