ZIMNÝ POHÁR 2024 (3)

Ján Miroľa|5. feb 2024 o 13:56

Už tretí víkend pokračujú „boje“ o tradičnú zimnú trofej Prešovského oblastného futbalového zväzu. Na umelej tráve v Sabinove sa hralo šesť zápasov, v ktorých sa zrodilo šesť rôznych výsledkov. Tentoraz bez hetriku, no rušné momenty núdza nebola.

FOTOGALÉRIA kliknite tu

Výsledky v A skupine:

Radatice – Petrovany 3:4 (1:2), góly: Dušan Čorba, Milan Holub, Róbert Bača – Daniel Pončák 2, Daniel Petruška 2 (jeden z pok. kopu). Zaujímavý bol sled gólov: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. A ešte zaujímavejšie, že tretiu a štvrtú loptu v sieti „Radačova“ zariadil striedajúci D. Petruška. Ba čo viac, ten rozhodujúci v poslednej minúte.

Výsledky v B skupine:

Hrabkov – Pušovce 1:2 (1:0), góly: Peter Stahovec - Emanuel Lechman, Kristián Fabuľa. Hráči Pušoviec inkasovali ako prví – v 13. minúte - avšak prípadné predsudky o čísle, ktoré vraj prináša smolu, mohli po skončení duelu hodiť za hlavy. Po výmene strán sa totiž postarali o obrat...

Kapušany – Sedlice 3:3 (1:1), góly: Ján Spáčil, Jakub Polaček (z pok. kopu), Samuel Dubas – Juraj Stachura 2, Norbert Kujnisch. Domáci si nedali pozor na začiatky polčasov – v prvom inkasovali už v 2. minúte, v druhom dokonca v prvej. A neskôr, keď dokázali otočiť na 3:2, náskok neudržali a dovolili súperovi vyrovnať.

Výsledky v C skupine:

Jarovnice – Ruská Nová Ves 1:1 (1:1), góly: Dávid Kaleja – Filip Fečo. Všetko dôležité sa udialo v krátkom časovom úseku, od 9. do 20. minúty. Hostia viedli, domáci vyrovnali. Celkovo: na góly nerozhodne, na žlté karty 4:0.

Gregorovce – Janov 6:1 (3:0), góly: Alexander Radačovský 2, Erik Župa, Slavomír Anderko, Lukáš Frič, Jakub Marton – Patrik Richtarik. Diváci čakali na prvý gól až do 33. minúty. Domáci gólostroj sa rozbehol až potom. Hostia strelili svoj čestný úspech za stavu 6:0.

Výsledky v D skupine:

Hermanovce – Ľubotice U19 2:7 (2:1), góly: René Horvath, Peter Grejtak – Marko Čeľovský 2, Tadeáš Krištof 2, Kristián Gaľa, Kamil Matej, Šimon Goga. Vedia sa ujali hostia, domáci otočili. Málo platné, lebo po výmene strán bolo na ihrisku už iba jedno mužstvo.

Program nasledujúceho víkendu: nedeľa - 10.30 h Gregorovce – Jarovnice, 12. h Janov – Ruská Nová Ves, 13.30 h Pečovská Nová Ves – Hermanovce, 15. h Ostrovany – Ľubotice U19.