Vo veku 25 rokov zomrel bývalý slovenský futbalový reprezentant Dionatan Teixeira

Dionatan Teixeira.
Dionatan Teixeira. (Autor: TASR)
Igor Dopirák|6. nov 2017 o 00:52

Brazílsky rodák odohral za slovenskú reprezentáciu do 21 rokov osem zápasov.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Dionatan Teixeira vo veku 25 rokov zomrel na zástavu srdca. Informoval o tom moldavský klub Šeriff Tiraspoľ, za ktorý od zimy hrával, či jeho bývalý klub Stoke City.

"Myšlienky všetkých nás sú s rodinou a priateľmi nášho bývalého hráča Dionatana Teixeiru, ktorý zomrel vo veku 25 rokov," napísal anglický klub na twitteri.

"Pred niekoľkými hodinami zomrel dobrý muž a excelentný futbalista Dionatan Teixeira. Celý náš klub je šokovaný touto správou. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť príbuzným a priateľom Dionatana," doplnil denník Stoke Sentintel.

Teixeira mal dostať infarkt počas pobytu v rodnej Brazílii.

Teixeira začal svoju profesionálnu futbalovú kariéru na Slovensku v Košiciach. V najvyššej slovenskej futbalovej súťaži debutoval už ako šestnásťročný, neskôr hral aj za Banskú Bystricu či Slovan Bratislava.

V roku 2014 prestúpil do anglického Stoke City. V nasledujúcom roku sa stal štrnástym slovenským futbalistom, ktorý nastúpil v slávnej anglickej najvyššej futbalovej súťaži Premier League.

V zime tohto roka klub opustil. Vo februári bol na skúške v Ružomberku, no neuspel. Napokon šiel do Moldavska, kde sa stal posilou tamojšieho klubu Šeriff Tiraspoľ. S klubom získal domáce double - vyhral s ním ligu aj tamojšiu pohárovú súťaž.

Teixeira bol aj slovenským reprezentantom, za národný tím do 21 rokov odohral osem stretnutí.

Igor Dopirák
Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.
Nachádzate sa tu: