Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Zomrel autor hitu You’ll Never Walk Alone, stal sa ikonou FC Liverpool

Gerry Marsden, spevák skupiny Band Gerry and Pacemakers a autor hitu You’ll Never Walk Alone. (Autor: twitter/FC Liverpool)
SITA|Publikované 4. jan 2021 o 10:45

Spevák skupiny Band Gerry and Pacemakers mal 78 rokov.

BRATISLAVA. Dlhé roky spájal fanúšikov FC Liverpool, keď interpretoval ich obľúbenú skladbu "You’ll Never Walk Alone", čiže "Nikdy nebudeš kráčať sám".

Vo veku 78 rokov zomrel Gerry Marsden, spevák britskej skupiny Band Gerry and Pacemakers.

Skladba sa stala hymnou fanúšikov FC Liverpool, ale aj iných futbalových klubov po celom svete.

Marsden podľahol krátkej chorobe. Trpel infekciou, ktorá napadla srdce.

"Po rozhovore s rodinou vám musím s ťažkým srdcom oznámiť, že legendárny Gerry Marsden po krátkej chorobe skonal.

Posielam všetku lásku tohto sveta manželke Pauline a celej rodine. Nikdy nebudete kráčať sami,“ napísal rozhlasový novinár Pete Price na twitteri, upozornil na to aj portál ORF.

Marsden založil kapelu v roku 1959 a v nasledujúcich desaťročiach bol úspešný v hitparádach ako súčasť liverpoolskeho hnutia Merseybeat, ktoré zahŕňalo aj legendárnych The Beatles.

Verzia skladby "Nikdy nebudeš kráčať sám" z broadwayského muzikálu "Carousel" prvýkrát v jeho podaní zaznela v roku 1963 a dostala sa aj na čelo britských hitparád. Postupne sa stala hymnou FC Liverpool.

"Gerryho hymna spojila hráčov, zamestnancov a fanúšikov FC Liverpool, ale aj klubov na celom svete. Pomohla vytvoriť niečo skutočne výnimočné - pocit spolupatričnosti vo futbale,“ reagoval FC Liverpool na twitteri.

Marsden v jednom zo svojich rozhovorov v roku 2013 pre oficiálny web "The Reds" uviedol:

"Pamätám si tie časy, keď pieseň 'You'll Never Walk Alone' bola v roku 1963 na čele hitparády. Prišiel som vtedy na futbalový zápas a fanúšikovia si ju tam spontánne začali spievať. Bolo to krásne obdobie."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.