Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Znechutený tréner opustil Hoffenheim po predaji Gustava

TASR|2. jan 2011 o 18:19

Bývalý tréner nemeckého futbalového klubu Hoffenheim Ralf Rangnick uviedol, že dôvodom jeho odchodu z lavičky bundesligistu bol predaj Brazílčana Luiza Gustava do Bayernu Mníchov.

Bývalý tréner nemeckého futbalového klubu Hoffenheim Ralf Rangnick uviedol, že dôvodom jeho odchodu z lavičky bundesligistu bol predaj Brazílčana Luiza Gustava do Bayernu Mníchov.

HOFFENHEIM. Päťdesiatdvaročný Rangnick "po vzájomnej dohode" v nedeľu opustil klub, v ktorom pôsobil 4 a pol roka. Vo funkcii trénera Hoffenheimu ho nahradil jeho doterajší asistent, 42-ročný Marco Pezzaiuoli, s ktorým vedenie podpísalo zmluvu do konca júna 2014.

Rangnick bol proti predaju 23-ročného brazílskeho stredopoliara Luiza Gustava, s ktorým v sobotu súhlasil najväčší investor klubu, Dietmar Hopp. Pred novinármi trpko konštatoval, že už pred niekoľkými dňami mu bolo jasné, že klub "viac nepotrebuje trénera ako som ja".

Dodal, že bol zdrvený po zistení, že o prestupe Gustava diskutovali v posledných týždňoch Hopp a manažér klubu Ernst Tanner bez jeho vedomia. "To bol pre mňa posledný signál, že tu naďalej nemôžem zostať," vyhlásil.

Medzi Hoppom a Rangnickom to nebol prvý konflikt. Prvoradým cieľom trénera bol postup do Európskej ligy, ale multimilionár Hopp sa viac staral o udržanie vyrovnaného rozpočtu a návrat aspoň časti zo 150 miliónovej investície do klubu.

V auguste klub predal druhého brazílskeho stredopliara Carlosa Eduarda do ruského klubu Rubin Kazaň za deklarovaných 20 miliónov eur, keď tri roky predtým ho kúpili za 8 miliónov.

Podľa nemeckých médií teraz Bayern za Gustava ponúka 15 miliónov eur, kým Hoffenheim ho v roku 2008 získal od Corinthians iba za milión. Navyše Bayern ponúkol Hoffenheimu na zvyšok sezóny na hosťovanie aj 18-ročného stredopoliara Davida Alabu.

Súvisiace články