Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Zlaté double Johansenovej, Klimkovej a Kubiša

SITA|Publikované 11. jan 2009 o 15:58

Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach.

ŠTRBSKÉ PLESO. V nedeľných pretekoch voľnou technikou na majstrovstvách Slovenska v behu na lyžiach v Štrbskom Plese si prvenstvá zo sobotných pretekov klasickou technikou zopakovali medzi ženmi Katarína Johansen a v juniorských kategóriách Lucia Klimková (obe ŠKP Štrbské pleso) a Mário Kubiš (LK Huta - Látky).

V kategórii mužov triumfoval reprezentant Michal Malák, ktorý v sobotu neštartoval. V úvodnej časti domáceho šampionátu si v hlavných kategóriách šesť z ôsmich titulov vybojovali pretekári ŠKP Štrbské Pleso. Druhá časť bojov o domáce majstrovské tituly sa uskutoční prvý marcový víkend (7.- 8. marca) na Skalke pri Kremnici, kde sú na programe šprint voľnou technikou a skiatlon.

Výsledky:

NEDEĽA:

MUŽI (10 km voľnou technikou s intervalovým štartom):

1. Michal Malák 25:14,4 min, 2. Peter Mlynár (obaja ŠKP Štrbské Pleso) +16,9 s, 3. Peter Žižka (Tatran Hybe) +1:56,3

JUNIORI(10 km voľnou technikou s intervalovým štartom):

1. Mário Kubiš (LK Huta - Látky) 27:53,9 min, 2. Michal Rajniak (Tatran Hybe) +56,8 s, 3. Viktor Setnický (Kremnica) +3:13,6

ŽENY (5 km voľnou technikou s intervalovým štartom):

1. Katarína Johansen 14:42,4 min, 2. Daniela Kotschová (obe ŠKP Štrbské Pleso) +11,3, 3. Katarína Garajová (Jasná Liptovský Mikuláš) +23,0

JUNIORKY (5 km voľnou technikou s intervalovým štartom):

1. Lucia Klimková (ŠKP Štrbské Pleso) 15:59,9, 2. Katarína Krišicová (ŠKP Banská Bystrica) 8,3 s, 3.

Zdenka Ošúsová (Kremnica) +12,2

SOBOTA:

MUŽI (15 km klasickou technikou s intervalovým štartom):

1. Peter Mlynár (ŠKP Štrbské Pleso) 42:14,5 min, 2. Peter Žižka (Tatran Hybe) +1:22,5, 3. Lukáš Olejár (ŠKP Štrbské Pleso) +5:14,5

JUNIORI (15 km klasickou technikou s intervalovým štartom):

1. Mário Kubiš (LK Huta - Látky) 48:06,4 min, 2. Michal Rajniak (Tatran Hybe) +12,9 s, 3. Pavol Rus (KL Nováky) +3:18,8

ŽENY (10 km klasickou technikou s intervalovým štartom):

1. Katarína Johansen 34:07,7 min, 2. Daniela Kotschová (obe ŠKP Štrbské Pleso) +41,0, 3. Katarína Garajová (Jasná Liptovský Mikuláš) +45,5

JUNIORKY (10 km klasickou technikou s intervalovým štartom):

1. Lucia Klimková (ŠKP Štrbské Pleso) 35:32,5, 2. Zdenka Ošúsová (Kremnica) +1:03,9, 3. Katarína Krišicová (ŠKP Banská Bystrica) +2:07,2

Súvisiace články