Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Zlatá lyža s rozpočtom 17 miliónov Kč

SITA|12. sep 2007 o 13:06

NOVÉ MESTO NA MORAVE 12. septembra (SITA) - Lyžiarsky areál v Novom Meste na Morave sa už v týchto dňoch pripravuje na druhý pokus začať prestížny seriál pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski. Vlani ...

NOVÉ MESTO NA MORAVE 12. septembra (SITA) - Lyžiarsky areál v Novom Meste na Morave sa už v týchto dňoch pripravuje na druhý pokus začať prestížny seriál pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski. Vlani urobilo škrt cez rozpočet organizátorom počasie. Prakticky celá Európa bola vtedy bez snehu a teplota ani v noci neklesala pod bod mrazu. Usporiadatelia tak nemohli vyrobiť technický sneh. "Keby sme to ani na druhýkrát nezvládli, bolo by to zlé," cituje stredajšie vydanie českého denníka Sport Jiřího Hamzu, ktorý má v organizačnom výbore na starosti marketing. "Neuskutočnené preteky nám vlani vyrobili poriadnu finančnú stratu. Tento rok sme ich konanie poistili. Náš rozpočet sa pohybuje v rozpätí pätnásť až sedemnásť miliónov korún," pokračoval J. Hamza.

Prológom Tour de Ski bude beh klasickou technikou v piatok 28. decembra, v sobotu 29. decembra sa v Novom Meste na Morave uskutoční prvá etapa, v ktorej budú ženy bežať 10 km a muži 15 km voľnou technikou. Na ďalší deň je naplánovaný šprint klasickou technikou na Hradčanskom námestí v Prahe. Po Novom roku sa celý kolotoč presunie do nemeckého Oberstdorfu a vyvrcholí počas prvého januárového víkendu v talianskych strediskách Asiago a Val di Fiemme.


Súvisiace články