3.

Henrik Kristoffersen

Nórsko

+ 1,17 s

ASPEN. Švajčiarsky lyžiar Loic Meillard triumfoval v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v americkom Aspene. Pred druhým Linusom Strasserom z Nemecka mal náskok 89 stotín sekundy.

Tretí skončil Nór Henrik Kristoffersen (+ 1,17 s). Víťaz prvého kola Francúz Clement Noel dostal špicar a preteky nedokončil. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Meillard: Teším sa, že to prišlo

Meillard dosiahol svoje tretie víťazstvo v pretekoch SP v kariére, prvé v prebiehajúcej sezóne a premiérové v slalome.

"Bol to dlhý víkend, ale som veľmi šťastný, že som vyhral. Trocha dlhšie to trvalo, kým sa mi podarilo zvíťaziť v slalome. Teším sa, že to prišlo," povedal v prvej reakcii Švajčiar, ktorý predtým skončil druhý v oboch obrovských slalomoch v Aspene (piatok aj sobota).

Vedúci muž priebežného poradia disciplíny a víťaz štyroch tohtosezónnych slalomov Manuel Feller skončil piaty.

Rakúšanovi sa nepodarilo v nedeľu ešte získať malý glóbus, no má dva slalomy pred koncom sezóny na čele disciplíny náskok 169 bodov pred Strasserom.

Noel mal smolu

Nedeľňajší slalom odštartoval s hodinovým oneskorením. Jeho odklad spôsobilo silné sneženie počas noci.

Noel viedol úvodnom kole, keď sa najlepšie vyrovnal s presadenými bránkami, vyšla mu hlavne záverečná časť.

Priblížiť sa mu dokázal len Meillard, ktorý mal manko 27 stotín sekundy. Tretí bol Kristoffersen z Nórska (+ 1,07 s), ďalší strácali už viac ako sekundu. Feller bol až deviaty (+ 1,55 s).

Počas druhého kola snežilo, čo sťažovalo lyžiarom situáciu na trati. Feller sa pustil agresívne, ale urobil niekoľko chýb a v cieli bol o sedem stotín za krajanom Johannesom Strolzom.

Strasser útočil zo šiesteho miesta a po vydarenej druhej jazde sa dostal štvrtýkrát na pódium. Kristoffersen obhájil pozíciu z prvého kola.

Meillard potvrdil formu a výrazne zdolal konkurenciu. Noel nenadviazal na predchádzajúce dve pódiové umiestnenia, keď vypadol pred druhým medzičasom pre špicar.