Slovenskí lyžiari mali medailu na dosah, napokon to tesne nevyšlo

Slovenská lyžiarka Petra Hromcová v obrovskom slalome. (Autor: Archív Petry Hromcovej )
TASR|19. jan 2023 o 21:20

V akcii bol aj biatlonista Matej Gregor.

LAKE PLACID. Miešanému družstvu slovenských reprezentantov v alpskom lyžovaní v zložení Soňa Moravčíková, Filip Botka, Petra Hromcová a Samuel Revúcky tesne ušiel cenný kov na Svetovej zimnej univerziáde.

Vo štvrtkovej súťaži v paralelnom slalome miešaných tímov sa Slováci dostali z osemfinále až do semifinále, v ktorom prehrali so Švédskom 1:3.

Následne dostali možnosť zabojovať aspoň o bronzovú medailu, no v malom finále boli nad ich sily Nemci (1:3). Zlato vybojovali Švédi, striebro Švajčiari.

V Lake Placid bol v akcii aj slovenský biatlonista Matej Gregor. V stíhacích pretekoch na 12,5 km obsadil 25. priečku so stratou 8:49,9 min na víťaza.

Tým sa stal domáci Bjorn Westervelt. Na druhom mieste skončil s odstupom 48 sekúnd Ukrajinec Dmytrij Hruščak, bronz si vybojoval Poliak Wojciech Janik.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Slovenskí lyžiari mali medailu na dosah, napokon to tesne nevyšlo