Jančová sa v super-G dostala do Top 10, vyhrala reprezentantka Albánska

Rebeka Jančová.
Sportnet|20. jan 2023 o 10:20 (aktualizované 20. jan 2023 o 12:50)

Super-G malo suverénnu víťazku.

ST. ANTON. Slovenská reprezentantka obsadila v piatkovom super-G na MS juniorov v zjazdovom lyžovaní 2023 8. miesto.

Z titulu majsterky sveta sa teší reprezentantka Albánska narodená v Taliansko Lara Colturiová. Jančová stratila na víťazku 1,60 sekundy.

Striebro získala Švajčiarka Stefanie Grobová (+ 0,65 s), z bronzu sa teší Talianka Alice Calabová (+ 0,72 s).

Grobovej juniorský šampionát vychádza, keď vo štvrtok získala zlatú medailu v zjazde.

Teo Žampa medzi chlapcami obsadil 21. miesto, štartoval pritom až s číslom 57. Predstavil sa aj ďalší Slovák Samuel Vigaš, ktorý s číslom 52 nedošiel do cieľa.

Z triumfu sa tešil Švajčiar Livio Hiltbrand, druhý skončil jeho krajan Lenz Hächler (+ 0,03 s) a tretí bol Rakúšan Vincent Wieser (+ 0,11 s).

Zaujímavosťou je, že zjazd nedokončilo až 40 pretekárov.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Jančová sa v super-G dostala do Top 10, vyhrala reprezentantka Albánska