09.02.2022 00:00
Deň 5
Petra Vlhová - zlato
Koniec

Bola na nezastavenie, dych vyrážajúce kolo. Médiá reagujú na zlato Vlhovej

Petra Vlhová so zlatou medailou zo ZOH Peking 2022.
Petra Vlhová so zlatou medailou zo ZOH Peking 2022. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. feb 2022 o 11:17

Slovenská lyžiarka získala na ZOH v Pekingu 2022 zlato v slalome.

BRATISLAVA. Víťazstvo Petry Vlhovej v slalome na ZOH v Pekingu spôsobilo množstvo reakcií vo svetový médiách.

Pozrite si ohlasy na triumf slovenskej lyžiarky v stredajšom slalome.

bbc.com: "Petra Vlhová je olympijská šampiónka v slalome. Sny sa plnia. Jej misia stať sa historicky prvou slovenskou víťazkou v alpskom lyžovaní bola úspešná."

orf.at.: "Záver pretekov mohol byť vzhľadom na malé rozdiely len ťažko napínavejší. Vlhová z ôsmeho miesta po prvom kole predstihla Katharinu Liensbergerovú o osem stotín sekundy."

neveitalia.it: "Neskutočné zlato po comebacku Petry Vlhovej. V bláznivom slalome v Jen-čchingu sa posunula z ôsmej priečky a vybojovala pre svoju krajinu historicky prvý olympijský triumf v alpskom lyžovaní."

AP: "Petra Vlhová pridala zlatú olympijskú medailu na rozširujúci sa zoznam jej úspechov. Zvíťazila v stredajšom slalome v Pekingu a pre Slovensko získala prvú medailu v histórii ZOH v alpskom lyžovaní. Pomohlo jej to zabudnúť na nevydarený výkon v pondelňajšom obrovskom slalome."

AFP: "Slovenka Petra Vlhová predviedla dych vyrážajúce druhé kolo, ktorým si v stredu zabezpečila olympijské zlato v slalome. Mikaele Shiffrinovej sa vyšmykol boj o medaily po zbabranom prvom kole."

DPA: "Vlhová bola v druhom kole na nezastavenie. Zďaleka, z ôsmeho miesta po úvodnom kole sa vyšvihla na prvú pozíciu pred úradujúcu majsterku sveta Katharinu Liensbergerovú a Wendy Holdenerovú. Rivalka Mikaela Shiffrinová znova vypadla."

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Alpské lyžovanie»Bola na nezastavenie, dych vyrážajúce kolo. Médiá reagujú na zlato Vlhovej