Vlhová po víťazstve: Keď pred jazdou vyšlo slnko, vedela som, že je to môj deň

Petra Vlhová sa teší z víťazstva v Soldeu.
Petra Vlhová sa teší z víťazstva v Soldeu. (Autor: TASR/AP)
Nikola Baďová|18. mar 2023 o 15:30

Strata na druhé miesto v hodnotení je hrateľná.

BRATISLAVA, SOLDEU. Fantázia! Slovenská reprezentantka Petra Vlhová vyhrala posledné slalomové preteky vo finále Svetového pohára v Soldeu.

Skúsená lyžiarka sa usmievala už po prvom kole v kresle vedúcej ženy a v druhej jazde potvrdila svoju pozíciu. 

Program finále SP v Soldeu:

Nedeľa 19.3.
Obrovský slalom ženy
1. kolo 09:00, 2. kolo 12:00
Slalom muži 
1. kolo 10:30, 2. kolo 13:30

Svoj 200. štart v prestížnom seriáli oslávila druhým víťazstvom v sezóne. Predtým triumfovala v nočnom slalome vo Flachau. 

„Ak bude mať Petra dobrý deň, tak opäť dokáže vyhrať. Podarilo sa jej to aj vo Flachau. Potrebuje okolo seba ľudskú podporu. Nelámal by som nad ňou palicu, pretože sa vie zaprieť. Chce si udržať pozíciu špičkovej pretekárky,“ veril Slovenke lyžiarsky expert Pavel Šťastný. 

„Víťazstvo chutí výborne. Sezóna bola ako na hojdačke. Chcela som ukázať, čo viem. V druhom kole som nemala na lyžiach najlepší pocit. Bol to boj, ale zvládla som to. Som šťastná,“ povedala pre JOJ Šport Vlhová. 

V strmine získala

Záverečný slalom sezóny bol azda najnáročnejší z celého ročníka.

„Trať je ťažká. Dôležitú úlohu zohrá aj počasie. Ak bude teplo, tak to bude buď – alebo. Musím ísť naplno od štartu až do cieľa. Energiu mám. Fyzicky sa cítim veľmi dobre, skôr psychicky som unavená,“ povedala pre JOJ Šport Vlhová. 

Petra Vlhová v 1. kole slalomu v Soldeu:

Slalomová trať bola v niektorých miestach veľmi úzka, pretože sa na zjazdovku musela zmestiť aj trať mužského obrovského slalomu. Švajčiarsky tréner pripravil pre lyžiarky niekoľko chytákov. 

„Postavenie trate je veľmi technické s bránkami, ktoré za horizontom nie je vidieť. Každé zahranenie bude rozhodovať,“ analyzovala bývalá lyžiarka a expertka Šárka Strachová. 

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová po víťazstve: Keď pred jazdou vyšlo slnko, vedela som, že je to môj deň