Žampovcov čaká obrovský slalom. Spoznali štartové čísla

Adam Žampa.
Adam Žampa. (Autor: TASR)
Sportnet|12. feb 2022 o 12:10

Aké sú štartové čísla na nedeľný obrovský slalom mužov na ZOH 2022 v Pekingu? Predstavia sa aj Adam a Andreas Žampovci.

PEKING. Slovenského lyžiara Adama Žampu a jeho mladšieho brata Andreasa čaká v nedeľu premiéra na zimných olympijských hrách v Pekingu. O deň skôr spoznali štartové čísla, s ktorými sa predstavia v National Alpine Ski Centre.

Adam bol nasadený do tretej žrebovanej skupiny od čísla 16 do 30 a napokon sa predstaví s 22-kou na hrudi. Jeho brat Andreas zabojuje o postup do druhého kola s číslom 35.

Adam Žampa zažil skvelé hry v ruskom Soči, kde pred ôsmimi rokmi skončil piaty v kombinácii a šiesty v slalome.

V obrovskom slalome sa mu však pod piatimi kruhmi príliš nedarí. V Soči bol 22. a v Pjongčangu sa umiestnil ešte o tri priečky nižšie.

"Favoriti to na olympiáde často nemajú jednoduché. Pretekári v mojej pozícii nemajú čo stratiť. Keď chcem zlepšiť umiestnenia zo Soči, musím ísť naplno," povedal Adam Žampa v rozhovore pre Sportnet.

Obrovský slalom na ZOH 2022

/nedeľa 13. februára/

1. kolo - 3.15 h

2. kolo - 6.45 h

Andreas Žampa doposiaľ dokončil len jeden obrovský slalom na olympijských hrách. V Soči ho klasifikovali na 32. priečke, v Pjongčangu vypadol v druhom kole, pričom v tom prvom dosiahol 18. najlepší čas.

Najväčším favoritom je Švajčiar Marco Odermatt, ktorý vyhral štyri z piatich "obrákov" tejto sezóny Svetového pohára a raz skončil na druhej priečke.

Odermatt bude mať číslo štyri, ako prvý sa vydá na trať Nór Henrik Kristoffersen.

Obrovský slalom je na programe v nedeľu 13. februára. Prvé kolo sa ide o 3.15 h, druhé o 6.45 h. Pozrite si štartové čísla.