Výsledky zjazdu Svetové pohára 2018/2019 v Beaver Creeku:

7.Hannes ReicheltRakúsko+0,45 s
8.Christian WalderRakúsko+0,54 s
9.Bryce BennettUSA+0,56 s
9.Steven NymanUSA+0,56 s

BEAVER CREEK. Švajčiarsky lyžiar Beat Feuz triumfoval v piatkovom zjazde Svetového pohára v americkom Beaver Creeku.

Na druhom mieste skončil s tesným mankom sedem stotín sekundy jeho krajan Mauro Caviezel, vlaňajší víťaz Aksel Lund Svindal z Nórska stratil ešte o stotinu viac a obsadil tretie miesto.

V americkom stredisku panovalo chladné počasie, v nižších častiach zjazdovky Birds of Prey jemne snežilo a bola hmla, čo lyžiarom komplikovalo podmienky.

Najlepšie sa s nimi vyrovnal Feuz, ktorý dosiahol čas 1:13,59 min. Na svahu v Beaver Creeku získal aj bronz v zjazde na majstrovstvách sveta 2015.

Na MS 2017 v St. Moritzi získal v tejto disciplíne zlato. Tridsaťjedenročný Švajčiar dosiahol jedenáste víťazstvo vo SP, osemkrát sa radoval v zjazde, trikrát v super-G.

Preteky museli na niekoľko minút prerušiť po ťažkom páde Thomasa Dressena. Nemecký reprezentant nezvládol jazdu v rýchlosti asi 100 km/h a zastavila ho až ochranná sieť. Ošetrili ho záchranári a odniesli ho na saniach.

Feuz sa vďaka triumfu dostal na čelo poradia zjazdu so 140 bodmi, druhý je Rakúšan Max Franz, ktorý ich nazbieral o 20 menej. Na čele celkového poradia sa udržal ďalší Rakúšan Vincent Kriechmayer (175 b), Feuz je druhý (166 b) a Caviezel tretí (147 b).