Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Chára priznal, že sám seba dostával pod veľký tlak. Pomohli mu spoluhráči

Zdeno Chára v drese Boston Bruins. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. máj 2020 o 22:00

Slovák opisuje, aké je to byť kapitánom.

BOSTON. Slovenský hokejista Zdeno Chára priznal, že sa v prvých sezónach po prevzatí funkcie kapitána v Bostone Bruins ocitol pod veľkým tlakom.

Na oficiálnom webe NHL uviedol, že mu spoluhráči pomohli stať sa lepším kapitánom.

Štyridsaťtriročný Chára je v súčasnosti najstarší a aj najdlhšie pôsobiaci kapitán v NHL. V histórii Bostonu bol dlhšie slúžiaci kapitán iba Ray Bourque v rokoch 1985 až 2000.

Chára ho ešte môže prekonať, kapitánske céčko má na sebe od roku 2006.

"V prvých rokoch vo funkcii som všetko bral na seba a v dôsledku toho som sa ocitol pod veľkým tlakom. Bolo to veľmi ťažké. Čím viac času uplynie, tým lepšie začnete chápať, že musíte vedieť zdieľať zodpovednosť," uviedol Chára.

"Prišli k nám skúsení hráči, ktorí už získali Stanleyho pohár. A tí mi pomohli stať sa lepším kapitánom. Je jednoducho potrebné uznať, že v niektorých situáciách musí človek dôverovať svojmu vnútornému pocitu," pokračoval.

"Pri rozhodovaní musíte zostať sami sebou a nemyslieť si, že ste lepší alebo horší ako ostatní. Robte to tak, aby z toho ťažil tím. Musíte byť nielen spoluhráčom, ale aj priateľom. Je to pre mňa veľmi dôležité. Milujem hokej a robím to nielen preto, že som kapitán. Pomôžem spoluhráčom akýmkoľvek spôsobom a v akejkoľvek situácii," dodal Slovák.

Súvisiace články