Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Zápas juhoamerickej Ligy majstrov skončil hromadnou bitkou

(Autor: TASR/AP)
TASR|19. apr 2013 o 11:17

Na zápase Pohára osloboditeľov v Čile sa bil aj bývalý tréner Realu Madrid Vanderlei Luxemburgo.

TALCAHUANO. Zápas juhoamerického Pohára osloboditeľov medzi čílskym futbalovým tímom Huachipato a brazílskym Gremiom skončil hromadnou bitkou, do ktorého sa zapojili aj obaja tréneri, pričom hráči si rozdávali údery a kopance. Informovala o tom agentúra AP.

Zápas v Talcahuane skončil remízou 1:1, ktorá znamenala stop pre domácich a postup Gremia do vyraďovacej fázy. Situácia sa vymkla spod kontroly potom ako členovia tímu Huachipato obvinili trénera Gremio Vanderleia Luxemburga z provokácií po záverečnom hvizde. Tréner Jorge Pellicer a niekoľko hráčov si chcelo vybaviť účty s Luxemburgom, ktorý sa snažil utiecť do šatne, ale nepodarilo sa mu to včas.

Bývalý tréner Realu Madrid sa otočil a zdvihol ruky na svoju sebaobranu, potom sa však pošmykol a spadol na zem, kde po ňom išli dvaja hráči. Luxemburgo zostal na zemi, pričom používal svoje nohy tak, aby ho nemohli udrieť, ale definitívne ho zachránila až polícia, ktorá odviedla Čiľanov preč.

Členovia realizačného tímu Huachipato uviedli, že Luxemburgo im po zápase sarkasticky povedal, aby si "užili prázdniny". Brazílsky kouč však poprel akékoľvek provokačné komentáre.

"Nič z toho, čo sa stalo nebolo nevyhnutné," povedal Luxemburgo: "Hovoril som s rozhodcami po zápase a niekto z ich tímu prišiel za mnou sa sťažovať. Potom som videl, ako ich tréner ide po mne, takže som sa snažil uniknúť, pretože som sa nechcel do ničoho zapliesť. Jeden z domácich hráčov ma však udrel."

Fanúšikovia Huachipato tiež chceli vniknúť na hraciu plochu a napadnúť hráčov Gremia, ktorým nedali pokoj ani v kabíne, kde zvada pokračovala. Hráči Huachipato súčasne kopali lopty do hráčov súpera a rovnako aj do zásahovej polície, ktorá rýchlo prišla na pomoc futbalistom brazílskeho klubu.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Chorvátsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Rakúsko vs. Severné Macedónsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Ukrajina
Kurzy prináša