Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Za Livepool nastúpi v FA Cupe juniorka. Budú hrať iba deti, odkázal Klopp

Tréner FC Liverpool Jurgen Klopp. (Autor: TASR)
TASR|27. jan 2020 o 12:16

Tréner kritizuje rozpis zápasov.

LIVERPOOL. Tréner futbalistov FC Liverpool Jürgen Klopp oznámil, že v odvete šestnásťfinále futbalového FA Cupu nastúpi 4. februára na Anfield Road proti Shrewsbury iba béčko.

"Budú hrať iba deti," vyhlásil nemecký kouč lídra Premier League, ktorý tiež na zápase nebude prítomný. Družstvo by mal viesť tréner mládeže Neil Critchley.

Liverpool v nedeľu v prvom zápase na ihrisku treťoligistu prišiel o dvojgólový náskok. V zápase nastúpili takmer výlučne hráči z lavičky, no v odvete nebudú k dispozícii zrejme ani oni.

"Už pred dvoma týždňami som chlapcom oznámil, že budú mať zimnú prestávku. Toto rozhodnutie nebude populárne, ale je to tak, ako to je," citovala Kloppa agentúra DPA.

Premier League bude mať na rozdiel od minulého roka na začiatku februára voľno, ktoré bude pre väčšinu klubov trvať 13 až 16 dní.

Iba aktéri opakovaných duelov FA Cupu ju budú mať o štyri dni kratšiu. Do tejto kategórie patrí aj Newcastle či Tottenham.

"Premier League nás požiadala, aby sme rešpektovali zimnú prestávku, ale keď ona nerešpektuje nás, my to nezmeníme," zavŕšil svoju kritiku Klopp.

Súvisiace články