Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Z Čepalovovej biatlonistka zatiaľ nebude

SITA|Publikované 31. okt 2007 o 12:08

MOSKVA 31. októbra (SITA) - Bronzový medailista v behu na lyžiach z minuloročných zimných olympijských hier v Turíne v tímšprinte a majster sveta v šprinte zo šampionátu 2005 v nemeckom Oberstdorfe Rus ...

MOSKVA 31. októbra (SITA) - Bronzový medailista v behu na lyžiach z minuloročných zimných olympijských hier v Turíne v tímšprinte a majster sveta v šprinte zo šampionátu 2005 v nemeckom Oberstdorfe Rus Vasilij Ročev na svojom blogu vyvracia fámy o tom, že trojnásobná olympijská víťazka, majsterka sveta a majiteľka veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári v behu na lyžiach jeho krajanka Julia Čepalovová by sa po druhom prerušení športovej kariéry pre materské povinnosti mala objaviť medzi biatlonistkami. "Čítal som o tom na internete a hneď som s Juliou telefonoval. Povedala mi, že nikomu interview na túto tému neposkytla. Informácia je jednoducho vycucaná z prsta," uvádza na svojom blogu 27-ročný šprintérsky špecialista.

Čepalovová sa podľa jeho informácií chce už v decembri objaviť na majstrovstvách Ruska v behu na lyžiach a ak to uzná za vhodné, po kanadskom turné Svetového pohára v polovici decembra by sa chcela predstaviť aj na medzinárodnej scéne. Je však možné, že túto sezónu bude iba trénovať a to aj s ruskou biatlonovou reprezentáciou. No prejsť k biatlonu teraz určite nechce. V budúcnosti to však sama nevylučuje, určite to však nie otázka nasledujúcich mesiacov. "Biatlon je úplne iný šport ako beh na lyžiach. Nie je to len záležitosť fyzických schopností. Biatlonista - to nie je bežec na lyžiach so zbraňou na pleciach. Dobrý bežec na lyžiach sa nestane automaticky dobrým biatlonistom. Ťažko mi je to vysvetľovať slovami. Napríklad mojou záľubou je poľovačka, mám doma zbraň. No to neznamená, že zo mňa bude biatlonista," končí Vasilij Ročev.


Súvisiace články