Spadol po kontakte so Saganom. Teraz chce na Slovensku opäť vyhrať

Zľava Arnaud Démare, Yves Lampaert a Stefan Küng.
Zľava Arnaud Démare, Yves Lampaert a Stefan Küng. (Autor: TASR)
Miroslav Kováčik|15. sep 2020 o 16:12

Belgičan má najvyššie ambície.

BRATISLAVA. Predošlé dva ročníky cyklistických pretekov Okolo Slovenska ovládol belgický tím Deceuninck - Quick Step. V roku 2018 získal žltý dres Julian Alaphilippe, o rok neskôr ho napodobnil Yves Lampaert.

Kým Francúz v týchto dňoch bojuje o víťazstvá na Tour de France, 29-ročný Belgičan sa na slovenských cestách pokúsi o obhajobu celkového víťazstva.

"Som veľmi šťastný, že som na štarte týchto veľmi pekných pretekov. Bude to moja tretia účasť v sérii a rád na Slovensko chodím. Je to krásna krajina. Náš partner spoločnosť Janom je sponzorom pretekov a vždy je o nás dobre postarané," cituje Lampaerta oficiálny web belgického tímu.

Na maródku ho poslal Sagan

Rodák z Izegemu absolvuje prvé súťažné preteky od začiatku augusta. Na pretekoch Miláno - Turín totiž v závere spadol a zlomil si kľučnú kosť.

Jeho pádu predchádzal kontakt s Petrom Saganom.

Forma Belgičana je tak otázna. "Teším sa a pokúsim sa obhájiť víťazstvo. Viem, že to bude veľmi ťažké, pretože to budú moje prvé preteky po zranení a nie som si istý, v akej kondícii som," dodal Lampaert.

Na preteky Okolo Slovenska sa teší aj športový riaditeľ Deceunincku - Quick Step Brian Holm. Ten sa vyjadril, že má vyvážený tím a nominovaní jazdci môžu uspieť v každom type terénu.

V šprintoch sa bude belgický tím spoliehať na Kolumbijčana Álvara Hodega, ktorý má na konte 12 profesionálnych víťazstiev. Pri rozbiehaní špurtu mu bude pomáhať Shane Archbold, ktorý vlani pôsobil v tíme Bora-Hansgrohe.

Novinkou je zelený dres

Už 64. ročník pretekov Okolo Slovenska sa v stredu začne v Žiline, kde cyklisti absolvujú úvodnú etapu a tiež poletapu v podobe individuálnej časovky na 7,1 km.

Následne ich čakajú ešte tri etapy s cieľmi v Banskej Bystrici, Žiari nad Hronom a napokon v Skalici.

Dokopy pretekári absolvujú 672,5 km a tiež 10 rýchlostných a 20 vrchárskych prémií. Novinkou je zelený dres, ktorý po vzore Tour de France získa víťaz bodovacej súťaže. V minulosti bol tento dres biely s modrými bodkami.

Slovensko bude zastupovať domáca reprezentácia, kontinentálny tím Dukla Banská Bystrica a dvojica Juraj Sagan, Erik Baška vo farbách Bory-Hansgrohe.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Spadol po kontakte so Saganom. Teraz chce na Slovensku opäť vyhrať