SITA|6. aug 2021 o 13:04 (aktualizované 6. aug 2021 o 16:42)

Turnaj WTA v Kluži 2021

Štvrťfinále - dvojhra:

Mayar Sherifová (Egypt) - Kristína Kučová (SR-8) 6:3, 6:1

Aleksandra Kruničová (Srb.) - Anna Karolína Schmiedlová (SR) 6:3, 6:0

KLUŽ. Slovenská tenistka Kristína Kučová nepostúpila na turnaji WTA v rumunskom Kluži do semifinále dvojhry. V piatkovom štvrťfinálovom súboji za 68 minút podľahla Egypťanke Mayar Sherifovej pomerne hladko 3:6, 1:6.

Tridsaťjedenročná Slovenka v prvom sete prišla o servis v ôsmej hre a súperka následne pri vlastnom podaní premenila druhý setbal.

V druhom dejstve Kučová stratila servis hneď trikrát a keďže Egypťanka v tomto smere nepochybila ani raz, teší sa z postupu do semifinále.

Kristíne Kučovej patrí v aktuálnom rebríčku WTA 118. miesto, prienikom do štvrťfinále v Kluži sa posunie nahor o tri pozície.

Vo štvrťfinále tohto podujatia sa predstavila aj ďalšia Slovenka Anna Karolína Schmiedlová. Srbke Aleksandre Kruničovej podľahla 3:6, 0:6.

Slovenka stratila podanie hneď v prvej hre a toto zaváhanie sa jej už nepodarilo napraviť. V druhom sete už to bola jednoznačná záležitosť, keďže Schmiedlová si ani raz neudržala servis a set prehrala hladko 0:6.