Schmiedlová prehrala na grandslame jedenásty zápas v rade, vyradila ju Puigová

Anna Karolína Schmiedlová v 1. kole Wimbledonu 2019 v zápase proti Monice Puigovej. (Autor: Ben Curtis - TASR/AP)
TASR|1. júl 2019 o 17:19

Vo Wimbledone sa jej ešte nepodarilo postúpiť do druhého kola.

Wimbledon 2019

Dvojhra žien - 1. kolo:

Monica Puigová (Portor.) - Anna Karolína Schmiedlová (SR) 5:7, 6:4, 7:5

WIMBLEDON. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová vypadla už v 1. kole dvojhry žien na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V pondeľňajšom dueli nestačila na Monicu Puigovú z Portorika v troch setoch 7:5, 4:6 a 5:7.

Zápas trval 157 minút. Puigová sa v 2. kole stretne s trojkou turnaja Češkou Karolínou Plíškovou, ktorá zdolala Číňanku Lin Ču 6:2 a 7:6 (4).

Juhoameričanka premenila prvý mečbal po 2:34 h, 24-ročnej Schmiedlovej nestačil priebežný obrat v treťom sete z 1:4 na 5:4. Úradujúca olympijská víťazka Puigová (52. v rebríčku WTA) ukončila zápas sériou troch víťazných hier. Jej slovenská súperka mala na konci bilanciu es a dvojchýb 0:12.

Dvadsaťštyriročná Schmiedlová (87. v rebríčku WTA) ani na šiesty pokus neprešla cez 1. kolo na Wimbledone. Hneď po úvodnom zápase sa na grandslamovom turnaji lúči po jedenásty raz za sebou.

Túto negatívnu sériu naťahuje od Australian Open 2016. Schmiedlovej maximom na turnajoch "veľkej štvorky" zostávajú 3. kolá z Roland Garros 2014 a US Open 2015.

Domov»Tenis»Wimbledon»Schmiedlová prehrala na grandslame jedenásty zápas v rade, vyradila ju Puigová