Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

WHIL - o 3. miesto - Michalovce - Trenčín

Sportnet|Publikované 14. máj 2008 o 19:41

Hádzaná - WHIL - národné play off - o 3. miesto - rozhodujúci piaty zápas (hralo sa na 3 víťazstvá):

Piaty zápas série národného play-off o tretie miesto:

Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín 25:27 (15:9)

konečný stav série 2:3, Trenčín získal bronz

Rozhodovali: Martiník - Simu (obaja ČR), vylúčené: 3:5, 7-metrové hody: 13/10 - 3/3, 500 divákov.

Iuventa: Krajcárová, Kudročová - Fajčáková , K. Zemaneková, Hricíková 2/1, Rubcovová 5/1, Bačíkova, Pajtášová 3, Piskayová, Tobiášová 14/8, Wolingerová, Jenčiková 1.

HK Štart: Z. Školková, Zemanovičová - Kraclíková, Uhliarová 5, Drotárová 2, Z. Bahýlová 1, Birkušová 3, Žideková 2, Hollá 5, Rechtorisová, Neštická 1, Gašparovičová 5/3, I. Bahýlová 2, Kovaličková 2.

Úvod piateho rozhodujúceho zápasu o bronzové medaily vôbec nenasvedčoval tomu, že by sa malo stať čosi mimoriadne. Družstvá sa spočiatku ťahali o každý gól.

Trenčín sa dostal v prvom polčase do vedenie iba jediný raz (v 7. min. 2:3).Prišla však 14. minúta a v nej prvý trojgólový únik Iuventy (7:4). Tréner hostí Peter Sabadka reagoval oddychovým časom, ale ani ten michalovský stroj nezastavil. Iuventa hrala uvoľnene a v 28. minúte viedla najvyšším rozdielom v zápase (14:7).

Prvý polčas skončil vedením Iuventy 15:9 a zdalo sa, že sa naplnia papierové prognózy. Po prestávke sa ale diali na palubovke neuveriteľné veci. V úvode polčasu sa síce Iuventa gólom Tobiášovej druhýkrát dostala do najvyššieho vedenia v stretnutí (16:9), ale potom nasledovali tri rýchle góly Hollej, ktoré naštartovali Trenčín k nečakanému víťaznému obratu.

Trenčianske hádzanárky vyhrali úvodnú štvorminútovku 4:1, postupne michalovský náskok skresávali a v 40. minúte dokonca vyrovnali po góle I. Bahýlovej na 19:19. Michalovciam strelecky zabrala Tobiášová a zabezpečila najprv vedenie 21:19 a potom i 24:22. Trenčín sa však nevzdával a v 52. minúte sa gólom Drotárovej ujal vedenia (24:25). Gól Birkušovej (25:26) z 54. minúty bol na dlho posledný. Ku kľúčovému momentu zápasu došlo 90 sekúnd pred koncom, keď vynikajúco chytajúca brankárka hostí Z. Školková chytila Tobiášovej pokutový hod. Senzáciu stanovila 50 sekúnd pred koncom Neštická záverečným gólom na konečných 25:27. Nasledovalo ticho v hale a neutíchajúca radosť Trenčianok.

Ján Lajčák (Michalovce): "Gratulujem súperovi k úspechu. Z našej strany bol dobrý len prvý polčas. To, čo sa dialo po prestávke, si nedokážem vysvetliť. Zhoreli sme na celej čiare, viac k tomu nemám čo povedať."

Peter Sabadka (Trenčín): "Toto naše trenčianske družstvo ukázalo obrovský charakter a neskutočnú morálnu silu. Prehrávali sme už aj o sedem gólov, ale dokázali sme sa vzchopiť a neskutočne zabrať. Hrali sme na palubovke vlaňajšieho majstra a dosiahli sme prekrásny úspech pre trenčiansku hádzanú. Som dojatý a zároveň hrdý na moje zverenkyne."


KONEČNÉ PORADIE MAJSTROVSTIEV SR ŽIEN 2007/08:

1. ŠKP BRATISLAVA
2. Slovan Duslo Šaľa
3. HK Štart Trenčín
4. IUVENTA MICHALOVCE
5. ŠKP Banská Bystrica
6. HK Nitra

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články