Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

WHIL - 4. kolo - víkend

SITA|1. okt 2006 o 20:09

BRATISLAVA 1. októbra (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 4. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

SOBOTA

HK Štart Trenčín - HK Slovan Duslo Šaľa 22:25 (9:14)

Najviac gólov: Petríková 4, I. Bahýlová 3, Z. Bahýlová 3 - Erdösová 9, Šalatová 6, Martanovičová 4

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Pastierik a Cipov (obaja SR), 350 divákov

Z pohľadu vývoja skóre to bolo vyrovnané stretnutie, keď domáce hráčky bojovným výkonom držali krok s favorizovanými hostkami. V II. polčase sa prejavila väčšia skúsenosť Šaľaniek, ktoré zaslúžene zvíťazili.

Sport Slovkov Veselí nad Moravou - Casta Sokol Písek 28:22 (9:12)

Najviac gólov: Handlová 8/2, Dorotíková 5 - Luzumová 5/2, Kupková 5

Pok. hody: 5/3 - 6/3, vylúčené: 5 - 11, ČK: Keclíková (Písek) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 150 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí zverenky slovenského trénera Michala Lukačina v I. polčase kopili chybu na chybu, čo hostky využili na trojgólové vedenie. Po zmene strán však hráčky Veselí spresnili hru a zaslúžene zvíťazili.

HC Zlín - DHC Slavia Praha 15:31 (5:16)

Najviac gólov: Budayová 4, Kraclíková a Hradilová 3 - K. Zachová 7/1, Černá 6

Pok. hody: 3/0 - 1/1, vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Bubeníček a Smékal (obaja ČR), 150 divákov

Domáce hádzanárky viedli v úvode stretnutia 4:2, potom však Slavia šnúrou piatich gólov otočila stav a už polčas vyhrala o 11 gólov. Po zmene strán Pražanky pokračovali vo zvyšovaní náskoku a napokon bez problémov zvíťazili.

NEDEĽA

ŠKP HK Banská Bystrica - ŠKP Štart Bratislava 30:19 (15:10 )

Najviac gólov: Kollárová 11, Tobiašová 5 - Cicmanová 6, Vachová 5

Pok. hody: 7/7 - 3/2, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Gedeon a R. Rapač (obaja SR), 300 divákov

Zápas bol do ôsmej minúty vyrovnaný, potom družstvo Banskej Bystrice pomaly začalo získavať náskok, ktorý postupne zvyšovalo. V 50. minúte bol náskok domáceho tímu už taký, že tréner Kelemen dal šancu aj hráčkam z lavičky.

HK Slávia Partizánske - DHK Zora Olomouc 15:30 (7:13)

Najviac gólov: Z. Janšáková 4, Rebrošová 3 - Růžičková 8, Šašková 6

Pok. hody: 5/3 - 2/1, vylúčené: 5 - 8, ČK: Kováčiková (Olomouc) za tri vylúčenia, rozhodovali: Hippík a Černý (obaja SR), 150 divákov

Opraty zápasu chytili hneď od úvodu pevne do rúk hosťujúce hráčky a postupne si vypracovali šesťgólový náskok. Partizánčanky sa súperkám najviac priblížili na začiatku II. polčasu, keď bol rozdiel chvíľu "len" štvorgólový. Od tohto momentu však hráčky Olomouca pridali a stretnutie bezpečne doviedli do víťazného konca.

SHK ZFP Kunovice - Iuventa Michalovce 19:39 (7:19)

Najviac gólov: Selucká 4, Dúcka 3 - Kalaninová 6, Hodošková a Dittelová po 5

Pok. hody: 3/2 - 1/1, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Poláček a Pešta (obaja ČR), 200 divákov

Stretnutie malo jednoznačný priebeh, hádzanárky Iuventy vo všetkých atribútoch predčili domáce hráčky a zaslúžene zvíťazili. Michalovčanky si tak po výhre v 1. predkole Ligy majstrov opäť schuti "zatrénovali", tentoraz si odniesli Kunovice.