WHIL - 3. kolo - víkend

SITA|24. sep 2006 o 16:50

BRATISLAVA 23. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 3. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

SOBOTA:

Casta Sokol Písek - ŠKP HK Banská Bystrica 26:29 (13:12)

Najviac gólov: Keclíková, Martenková po 6 - Szabová 7/3, Kollárová 6, Rumanovská a Vidiečanová po 5

Pok. hody: 1/0 - 4/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Válek a Opava (obaja ČR), 235 divákov

Diváci videli zaujímavé a napínavé stretnutie so šťastným koncom pre hostí. Počas zápasu sa obe družstvá striedali vo vedení. V závere sa prejavili väčšie skúsenosti Banskobystričaniek, ktoré štyri minúty pred koncom strhli víťazstvo na svoju stranu.

ŠKP Štart Bratislava - SHK ZFP Kunovice 31:26 (16:14)

Najviac gólov: Vachová 10/4, H. Janšáková 5/4, Súkeníková 4 - Štěrbová 13/5, Molnárová 4

Pok. hody: 10/8 - 8/6, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Vydra a Šubák, 350 divákov

Kunovice prekvapili domáce hráčky dobrou obrannou hrou a pestrým útokom, a tak v kvalitnom stretnutí sa bolo na čo pozerať. Hádzanárky ŠKP museli bojovať o víťazstvo viac ako predpokladali, napokon však zaslúžene vyhrali rozdielom 5 gólov.

Sport Slovkov Veselí nad Moravou - HK Štart Trenčín 21:14 (11:9)

Najviac gólov: Dorotíková 5, Kočí 5/2 - Drotárová 5/2, Trochtová 3

Pok. hody: 6/4 - 3/2, vylúčené: 2 - 6, rozhodovali: Dostál a Halada (obaja ČR), 200 divákov

V rýchlom a dramatickom stretnutí podržali obe družstvá brankárky. Po zmene strán si však skúsenejšie domáce vypracovali dostatočný náskok a napokon zvíťazili rozdielom siedmich gólov.

NEDEĽA:

DHK Zora Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa18:24 (8:11)

Najviac gólov: Růžičková 8/3, Marcišová 4 - Šalatová 7/3, Martanovičová 4

Pok. hody: 4/4 - 3/3, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Horáček, Novotný (obaja ČR), 150 divákov

Počas celého stretnutia mali hru v rukách skúsenejšie šalianske hádzanárky. Domácim sa síce v 15. min druhého polčasu podarilo vyrovnať na 16:16, potom však Šaľa šnúrou 5 gólov získala rozhodujúci náskok a stretnutie doviedla do víťazného konca.

Zápasy DHC Slavia Praha - HK Slávia Partizánske 31:17 (15:11) a Iuventa Michalovce - HC Zlín 40:21 (19:11) predohrali už v stredu.