Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

WHIL - 22. kolo - sobota

SITA|Publikované 12. apr 2008 o 21:12

BRATISLAVA 12. apríla (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 22. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League):

Iuventa Michalovce - ŠKP HK Banská Bystrica 28:22 (17:7)

Najviac gólov: Hricíková 10, Fajčáková, Tobiašová a Jenčíková po 4 - Szabová 6, Hrmová 4

Pok. hody: 4/2 - 1/1, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 600 divákov

Domáca Iuventa sa do svojho súpera pustila od úvodu s chuťou a už do prestávky si vypracovala 10-gólový náskok. Po zmene strán Michalovčanky s vedomím veľkého náskoku mierne poľavili a dovolili Bystričankám dotiahnuť sa na rozdiel šiestich presných zásahov.

HK Slovan Duslo Šaľa - HC Britterm Slokov Veselí nad Moravou 36:15 (20:5)

Najviac gólov: L. Weibelová 11/6, Hodošková 8 - V. Gedroitová 5/3, M. Gedroitová 4/2

Pok. hody: 8/7 - 8/6, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR), 300 divákov

Pred stretnutím dostali domáce hráčky zlaté medaily za prvé miesto vo WHIL. Šalianky od začiatku hrali uvoľnene, bez väčších problémov zvíťazili a hosťujúcemu tímu nedovolili vážnejšie zasiahnuť do zápasu.

DHC Slavia Praha - ŠKP Bratislava 31:24 (14:11)

Najviac gólov: Crhová 9/2, Krouská 5, Medunová 5 - Beňušková 8/5, H. Janšáková 6, Cicmanová 3

Pok. hody: 2/2 - 5/5, vylúčené: 5 - 1, rozhodovali: P. Novák, Kohout (obaja ČR), 100 divákov

Slavia išla od začiatku zápasu za svojím cieľom. Víťazstvo jej zabezpečilo druhú priečku v hodnotení českých tímov pred začiatkom play off. V technickom stretnutí bola celý čas lepším tímom.

DHK Zora Olomouc - HK Nitra 51:13 (26:9)

Najviac gólov: Hrbková 10/1, Tomečková 8/1, Stuchlová a Vašková po 6 - Jablonická 5/1, Korytárová 3/3

Pok. hody: 4/4 - 6/4, vylúčené: 4 - 2, ČK: Kvasňovská (Nitra) za hrubý faul, rozhodovali: Simu a Martiník (obaja ČR), 150 divákov

Jednoznačné víťazstvo domácich. V druhom polčase to bola zo strany hráčok Olomouca už iba exhibícia a snaha dosiahnuť čo najvyšší gólový rozdiel.

Casta Sokol Písek - HK Štart Trenčín 27:33 (14:14)

Najviac gólov: I. Luzumová 11/2, Keclíková 5, Stellnerová 4 - Hollá 7, Žídeková 6, Uhliarová 5/1

Pok. hody: 4/2 - 1/1, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 200 divákov

Domáce družstvo malo zlý nástup do oboch polčasov. Zatiaľ čo v prvom dejstve ešte hráčky Písku dokázali náskok Trenčína vyrovnať, v druhom sa im to už nepodarilo a hostky napokon zaslúžene zvíťazili.

HC Zlín - TJ Házená Jindřichov Hradec 23:26 (11:10)

Najviac gólov: Budayová 8/3, Nevrlá 4, Češková a Jalůvková po 3 - I. Matoušková 9/5, J. Matoušková 6/1, Vysloužilová 3

Pok. hody: 4/4 - 9/7, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Novotný a Nesvadba (obaja ČR), 110 divákov

Stretnutie bolo pomerne vyrovnané až do 20. min druhého polčasu, keď hosťujúce hráčky odskočili na rozdiel 6 gólov. Domáce následne šnúrou troch presných zásahov mierne skorigovali stav, no koncovku už lepšie zvládli hráčky súpera.