Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

WHIL, 10. kolo: Šaľa vyhrala v Písku

SITA|18. nov 2006 o 21:22

BRATISLAVA 18. novembra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 10. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

Casta Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa 22:25 (12:10)

Najviac gólov: Keclíková 8/6, Luzumová 5, Tellnerová 4 - Šalatová 10/1, Csalava 4, Pileková 3

Pok. hody: 6/6 - 3/2, vylúčené: 3 - 3, ČK: Váradyová (Šaľa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Kavulič a Skružný (SR/ČR), 280 divákov

Oba tímy nasadili od začiatku "pekelné" tempo, divákom sa duel musel páčiť. Šaľa dlho hľadala recept na domácu obranu. Domáce ešte v 45. min viedli 18:15, potom sa však presadili lepšie trénované Šalianky a vyhrali o tri góly.

Sport Slovkov Veselí nad Moravou - HK Slávia Partizánske 29:17 (17:9)

Najviac gólov: Dorňáková 11, Handlová 4/1 Fleková 4 - Janšáková 5/2, Michnová 4, Ďurechová 3/1

Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčené: 8 - 4, rozhodovali: Novotný a Nesvadba (obaja ČR), 250 divákov

V rýchlom a bojovnom stretnutí dominovali domáce hráčky, ktoré už v polčase viedli osemgólovým rozdielom. Strelecky sa zaskvela najmä jedenásťgólová Dorňáková.

ŠKP Štart Bratislava - DHK Zora Olomouc 31:30 (16:15)

Najviac gólov: Vachová 10, Janšáková 9, Styková 4 - Růžičková 10, Hejtmánková a Marcišová po 4

Pok. hody: 6/6 - 4/3, vylúčené: 3 -3, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR), 150 divákov

Celé stretnutie bolo vyrovnané, domáce však svoje súperky nepustili ani raz do vedenia. Na konci zápasu hráčky ŠKP zabojovali a jednogólový náskok si ubránili.

ŠKP HK Banská Bystrica - HC Zlín 38:20 (20:10)

Najviac gólov: Kollárová 8/2, Szabová a Rumanovská po 5 - Budajová 6/2, Pažourková 3

Pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčené: 7 - 7, ČK: Budajová za tri výlučenia, Zmeškalová (obe Zlín) za faul, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 300 divákov

Domáce mali od úvodných minút zápas pod kontrolou. Vypracovali si až 10-bodový náskok, ktorý už iba udržiavali. Nevyšiel im síce vstup do druhého polčasu, ale od 45. min zvýšili už na rozdiel 18 bodov.

HK Štart Trenčín - SHK ZFP Kunovice 26:22 (12:14)

Najviac gólov: Trochtová, Uhliarová a I. Bahýlová po 5 - Štěrbová 6, Ducká 5

Pok. hody: 6/5 - 9/5, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Ondogrecula a Baďura, 500 divákov

Trenčanky mali dobrý vstup do stretnutia, keď v 4. min viedli 5:1. Potom však hostky zapli na vyššie obrátky a do kabín išli s dvojgólovým náskokom. Po obrátke domáce opäť získali stratené vedenie, ktoré si potom udržiavali až do úplného záveru duelu.