Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Wenger chce pre Taylora doživotný dištanc

Zákrok obrancu Birminghamu Taylora, ktorý môže stáť Eduarda futbalovú kariéru. (Autor: AP)
SITA|23. feb 2008 o 20:00

BIRMINGHAM 23. februára (SITA, AFP) - Arsene Wenger, tréner anglického futbalového klubu Arsenal FC, si myslí, že obranca Birminghamu City Martin Taylor by mal dostať doživotný zákaz štartu ...

BIRMINGHAM 23. februára (SITA, AFP) - Arsene Wenger, tréner anglického futbalového klubu Arsenal FC, si myslí, že obranca Birminghamu City Martin Taylor by mal dostať doživotný zákaz štartu vo futbalových zápasoch. Taylor pri svojom brutálnom zákroku v úvode sobotňajšieho zápasu anglickej Premier League Birmingham - Arsenal (2:2) zlomil nohu svojmu protihráčovi. Rodenému Brazílčanovi reprezentujúcemu Chorvátsko dokonca hrozí, že bude musieť nedobrovoľne ukončiť futbalovú kariéru. "Ten zákrok bol hrôzostrašný a podľa môjho názoru by Taylor už nikdy v živote nemal hrať futbal," neskrýval svoj hnev prvý muž lavičky "The Gunners" po zápase a pokračoval: "Nechcem hovoriť o Eduardovej ďalšej kariére. Jeho momentálny stav je však veľmi zlý. Sezóna sa pre neho definitívne skončila a mám obavy, že to bude mať negatívny dopad na jeho celú kariéru." Predtým ako lekári odniesli chorvátskeho reprezentanta z ihriska na nosidlách, boli nútení Eduarda osem minút ošetrovať a podať mu morfium a kyslík. "Už dávnejšie som vedel, že mnohí hráči sa snažia kreatívne hrajúcich futbalistov Arsenalu zastaviť najmä okopávaním a za cenu nedovoleného zákroku a tušil som, že raz dôjde k podobnému zraneniu," dodal rozhorčený francúzsky tréner.

Jeho náprotivok z lavičky Birminghamu Alex McLeish sa k zákroku naháňajúcemu hrôzu vyjadril pomerne zhovievavo: "Martin nie je typom hráča, ktorý by to urobil úmyselne. Eduardo bol na neho jednoducho príliš rýchly. Z môjho pohľadu to nevyzeralo, že by Martinova noha v danom momente vyletela príliš vysoko. Podľa mňa to nebol zákrok na červenú kartu."

V sobotu večer sa v médiách objavilo oficiálne stanovisko klubu z Birminghamu, v ktorom sa uvádza: "Sme smutní z toho, že taký fantastický zápas, akým bol duel s Arsenalom, bol poznačený takým nepríjemným zranením. Martin Taylor skalopevne tvrdí, že jeho zákrok nebol úmyselný a rozhodne nechcel svojho protihráča zraniť. Náš klub a Martin Taylor osobne by chceli Eduardovi zaželať skoré uzdravenie."

Zápas Birmingham City - Arsenal Londýn napokon skončil nerozhodným výsledkom 2:2, keď sa v drese hostí dvakrát presadil 18-ročný Theo Walcott a za domácich taktiež dvakrát skóroval James McFadden, pričom druhý gól strelil v nadstavenom čase z pokutového kopu. Keďže Manchester United zdolal Newcastle na jeho ihrisku hladko 5:1, "Červeným diablom" sa tak podarilo stiahnuť odstup na vedúci Arsenal na rozdiel troch bodov.


Eduardove zranenie

Video: Megavideo

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Ukrajina vs. Severné Macedónsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Belgicko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Rakúsko
Kurzy prináša