Vladimír Weiss mladší vypadol z národného tímu.
Vladimír Weiss mladší vypadol z národného tímu. (Autor: TASR)
Sportnet|2. okt 2016 o 21:13

Za odmietnutie dychovej skúšky sa na vodiča pozerá, akoby nafúkal jedno promile, čo je už trestný čin.

BRATISLAVA. Vlani mal byť účastníkom incidentu v jednom z bratislavských podnikov, pri ktorom zasahovala aj polícia.

Teraz čelí slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss ďalšiemu problému. Podľa informácií televízie JOJ ho ráno na Rázusovom nábreží v hlavnom meste zastavila hliadka motorizovanej jednotky.

"V čase krátko pred 6.45 bol z dôvodu podozrenia zo spáchania priestupku zastavený vodič vozidla Mercedes G," uviedla pre televíziu JOJ hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Vo vozidle malo byť podľa informácií televízie z prostredia polície asi desať mladých ľudí a šoférovať ho mal Vladimír Weiss mladší, ktorý sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi.

Akoby nafúkal promile

Policajti ho previezli na oddelenie Policajného zboru na Štúrovej ulici. "Za odmietnutie dychovej skúšky sa na vodiča pozerá, akoby nafúkal jedno promile, čo je už trestný čin. Vladimírovi Weissovi mladšiemu hrozí, že môže putovať do cely policajného zaistenia," dodala televízia vo svojom spravodajstve.

Je to ďalšia nepríjemná správa pre trénera futbalistov trénera Jána Kozáka. Slovenská reprezentácia už v sobotu v Slovinsku odohrá kvalifikačný zápas o postup na majstrovstvá sveta 2018. Weiss je v nominácii.

Kontroverzie vyvolal aj príchod Slovákov z Luxemburska, kde si hráči vybojovali postup na ME 2016

„Ja alkohol neznášam a k futbalu to absolútne nepatrí, Neviem si ani predstaviť, aby reprezentant, ktorý príde na reprezentačný zraz, používal alkohol. Takýto hráč sa ťažko dostane do reprezentácie,“ reagoval v roku 2013 Kozák v online rozhovore pre server pluska.sk na otázku čitateľa, že ako budete riešiť problémy, ktoré hráči spôsobia mimo ihriska (napríklad alkoholové večierky, jazda pod vplyvom alkoholu apod.).

Weiss vyradil Stocha

V roku 2011 šoféroval počas víkendu pod vplyvom alkoholu slovenský reprezentant Miroslav Stoch, keď „nafúkal“ 1,1 promile. Vtedajší tréner Vladimír Weiss, (pozn. otec Weissa juniora) ho dočasne vyradil z kádra.

„Potrestal som ho. Stoch je výborný hráč, ktorý do mužstva patrí. Musí si však uvedomiť, že všetko má svoje hranice. Disciplína a úcta k reprezentácii musia byť a najmladší si to nemôže dovoliť. Je to varovný prst aj pre ostatných,“ odôvodnil tréner Vladimír Weiss vyradenie Miroslava Stocha z kádra na prípravný zápas s Rakúskom.

„Musí pristáť na zemi a uvedomiť si, že všetko má svoje hranice. Je to mladý človek, kúpi si krásne auto, kúpi si ferrari, nech si kúpi aj helikoptéru, ale poctivá robota a disciplína musí byť,“ povedal vtedy Weiss.
 

Nachádzate sa tu: