Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Weiss potvrdil záujem Legie, čakajú ho rokovania

Vladimír Weiss st. (Autor: SITA)
SITA|19. máj 2011 o 14:28

"Dostal som ponuku, je veľmi konkrétna a aktuálna. Mám však zmluvu so Slovenským futbalovým zväzom," hovorí tréner slovenskej reprezentácie.

BRATISLAVA. Hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss st. potvrdil na štvrtkovej tlačovej konferencie pred zápasom v B-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 proti Andorre, že o jeho služby má záujem poľský klub Legia Varšava.

Chce dokončiť kvalifikáciu

"Dostal som ponuku, je veľmi konkrétna a aktuálna. Mám však zmluvu so Slovenským futbalovým zväzom (SFZ), ktorú rešpektujem a chcem ju dodržať. S národným tímom mám kontrakt prakticky skoro ešte na tri roky. Zmluva je však jedna vec a realita druhá. Túto kvalifikáciu chcem dokončiť. Zvyšok je otázkou budúcnosti, ale platí to, čo som povedal už niekoľkokrát, chcem pôsobiť aj na klubovej úrovni, pretože mám ambíciu pracovať každý deň a nielen na pár reprezentačných zrazoch," informoval o svojich úmysloch 46-ročný kouč, ktorý Slovensko v roku 2010 priviedol prvýkrát v histórii na svetový šampionát.

Podľa slov Vladimíra Weissa st. je črtajúca sa spolupráca s aktuálne piatym tímom poľskej Ekstraklasy 2010/2011 na dobrej ceste.

Legia by akceptovala prácu pri reprezentácii

"Legia mi predostrela takú ponuku, podľa ktorej by akceptovala aj moju prácu pri národnom tíme SR. Ťažko povedať, či sa to dá zvládnuť z dlhodobého hľadiska. Ešte som im nepovedal áno. Všetko prebieha na úrovni rokovaní."

"Samozrejme, musím sa najprv stretnúť s prezidentom SFZ Jánom Kováčikom a prekonzultovať s ním túto možnosť. Nemôžem sa rozhodovať sám, to sa nepatrí. Mám v zmluve aj klauzulu, ktorá mi umožňuje pracovať na dvoch frontoch."

"Myslím si, že je to možné, a že by som to zvládol. Dôležité je, aby všetky zainteresované strany boli rozumné a prinieslo im to osoh. V pondelok mám rokovania s prezidentom a vlastníkom Legie, a potom budem múdrejší," vniesol viac svetla do celej situácie kormidelník národného tímu SR.

Súvisiace články