Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Washington Capitals navštívil Trumpa v Bielom dome, niektorí hráči účasť odmietli

Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump (uprostred) si podáva ruku s ruským útočníkom Washingtonu Capitals Alexandrom Ovečkinom. (Autor: Susan Walsh TASR/AP)
SITA|26. mar 2019 o 10:11

Tím absolvoval aj súkromnú prehliadku Bieleho domu.

WASHINGTON. Americký prezident Donald Trump privítal v Bielom dome aktuálnych šampiónov zámorskej NHL - hokejistov Washingtonu Capitals vrátane ich najväčšej hviezdy Alexandra Ovečkina.

V Oválnej pracovni zablahoželal tímu z americkej metropoly k zisku Stanleyho pohára v uplynulej sezóne 2017/2018. Vyhlásil, že je preňho cťou privítať toto mužstvo, keďže má rád hokej a fandí práve Washingtonu Capitals. Hráči, tréneri a členovia tímu absolvovali aj súkromnú prehliadku Bieleho domu.

"Priniesli ste k nám domov Stanleyho pohár, v uliciach mesta vás privítali tisíce šťastných fanúšikov. Boli doslova všade. Mám pocit, že to môžete dokázať znova. Máte srdcia šampiónov," uviedol Trump a zaželal hráčom Capitals, aby v aktuálnom ročníku obhájili pozícii najlepšieho mužstva profiligy.

Trump vyzdvihol najmä ruského útočníka Ovečkina, ktorého označil za "výnimočného športovca a skvelého hráča".

"Pre nás všetkých je to česť, že sme sa s vami mohli stretnúť. Určite sa znova pokúsime vyhrať tento pohár. Máme rovnaké mužstvo, kopec skúseností, dobrú patriu chlapcov. Skúsime to opäť," sľúbil Ovečkin.

Niektorí hráči Washingtonu sa rozhodli nezúčastniť sa na návšteve u prvého muža USA. Boli medzi nimi aj Kanaďania, brankár Braden Holtby či útočník Brett Connolly.

"Dôležitejšia vec je príprava na play off a rozhodnutia o tom, či tam niekto šiel alebo nie, nenarušia súdržnosť tímu. Dúfam, že ostatní si to tam užili a môžeme sa vrátiť naspäť k hokeju," poznamenal 29-ročný Holtby.

Súvisiace články