Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Waleský suverén vyhráva nepretržite od augusta, vyrovnal svetový rekord

(Autor: Twitter)
SITA|26. dec 2016 o 19:23

Tím The New Saints dosiahol dvadsaťšesť víťazstiev v sérii a vyrovnal sa Ajaxu Amsterdam z rokov 1971 a 1972.

OSWESTRY. Naposledy prehrali v súťažnom stretnutí 19. júla, od 14. augusta neskĺzli z víťaznej vlny. Hráči suveréna najvyššej waleskej futbalovej súťaže The New Saints presvedčivou pondelňajšou domácou výhrou 4:0 nad tímom Cefn Druids vyrovnali svetový rekord v počte súťažných víťazstiev v sérii.

Na svojom konte majú aktuálne dvadsaťšesť úspechov bez prerušenia.

Rovnaký počet dosiahol v období od 3. októbra 1971 do 29. marca 1972 holandský Ajax Amsterdam s legendárnym Johanom Cruyffom či Johanom Neeskensom.

Líder waleskej ligovej súťaže v piatok 30. decembra pravdepodobne utvorí nové maximum. Jeho súperom bude od 20.45 h SEČ opäť Cefn Druids, tentoraz sa bude hrať na pôde outsidera. Ak The New Saints zvíťazí, osamostatní sa na čele poradia s 27 výhrami a štyridsaťštyriročný rekord Ajaxu bude minulosťou.

Hrali so Slovanom

26

víťazstiev za sebou dosiahli futbalisti The New Saints.

The New Saints naposledy prehral v súťažnom dueli na pôde cyperského APOEL Nikózia (0:3) v druhom predkole tohto ročníka Ligy majstrov.

V najvyššej domácej dlhodobej súťaži kraľuje s 20 víťazstvami z rovnakého počtu súbojov a mieri za šiestym titulom v sérii.

The New Saints bol v predminulej sezóne 2014/2015 neúspešným súperom Slovana Bratislava v druhom predkole Ligy majstrov.

Po výsledkoch 0:1 v Bratislave a 0:2 doma sa so súťažou rozlúčil.

Pred dvoma rokmi hráči The New Saints čelili aj Slovanu Bratislava.

Úctyhodnú sériu dosiahla aj iná generácia Ajaxu - mužstvo okolo Edwina van der Sara, Franka a Ronald de Boerovcov, Edgara Davidsa či Jariho Litmanena v rokoch 1995 a 1996 zaknihovalo dvadsaťpäť víťazstiev neprerušene.

Brazílsky klub Coritiba v roku 2011 dosiahol dvadsaťštyri a Real Madrid v ročníku 2014/2015 zasa dvadsaťdva víťazstiev v sérii.

Aj tridsať víťazstiev v sérii

Tím škótskeho East Kilbride v tomto kalendárnom roku dosiahol tridsať víťazstiev v sérii, ale neprišlo k oficiálnemu zápisu do histórie, keďže ide o amatérske mužstvo z piatej najvyššej tamojšej súťaže.

To však nebránilo predstaviteľom Ajaxu, aby Škótom zagratulovali a po rekordnej 27. výhre poslali do East Kilbride dvadsaťsedem debničiek piva.

Súvisiace články