0 - 2
(0:0)

MS vo futbale 2022: Irán zaskočil favorita, vďaka skvelému záveru zdolal Wales

Wales - Irán: ONLINE prenos zo zápasu na MS vo futbale 2022 dnes.
Wales - Irán: ONLINE prenos zo zápasu na MS vo futbale 2022 dnes. (Autor: Sportnet)
Sportnet|25. nov 2022 o 08:00 (aktualizované 25. nov 2022 o 19:25)

Wales a Irán dnes hrali svoj druhý zápas v skupine B na MS vo futbale 2022 v Katare. Irán zaskočil favorita a vyhral 2:0. Sledovali ste online prenos komentovaný minútu po minúte.

ONLINE PRENOS: Wales - Irán na MS vo futbale 2022

Majstrovstvá sveta Skupina B 2022/2023
25.11.2022 o 11:00
Wales
0:2
(0:0, 0:2)
90+13 minúta
Ukončený
Irán
Prehľad
Góly: 90+8. Češmí, 90+11. Rezaeian. ŽK: 45+3. Rodon (WAL) – 90+4. Rezaeian (IRN), 90+5. Jahanbakhsh (IRN). ČK: 86. Hennessey (WAL). Rozhodca: Escobar (GUA) – Wales (TTO), Mora (CRC).
Prenos
Irán vyhral úplne zaslúžene, Wales na čele s Baleom a Ramsaym totálne bezzubý.
90+13
Koniec zápasu.
90+11
goalIrán dal gól! RAMIN REZAEIAN priklincoval Wales poistkou v jedenástej minúte nadstaveného času! Kontra štyroch proti dvom, lob cez padajúceho Warda a na štadióne vypukla erupcia iránskej radosti!
90+10
Ešte sa ale bude hrať, Ward bude vykopávať hlboko na polovicu protivníka.
90+8
goalIrán dal gól! Zaslúžený zásah prichádza na prelome ôsmej a deviatej nadstavenej minúty! RÚZBE ČEŠMÍ dostal priveľa priestoru a vypálil z 22 metrov! Ward márne zmenšil strelecký uhol, na presnú strelu k ľavej žrdi bol prikrátky!
90+8
Ramin Rezaeian bol úplne voľný na pravom krídle, nik zo spoluhráčov si ale nevšimol.
90+7
Mnoho nepresností, veľký chaos na každom centimetri ihriska, ale zároveň neskutočná bojovnosť. Takto sa hrá o body na majstrovstvách sveta.
90+6
Brennan Johnson sa z ničoho nič dostal k streleckému pokusu z uhla. Veľa toho nevyčaroval, no je to varovný prst pre Irán.
90+5
yellowCardZa hlavu sa drží Chris Mepham, ktorý sa vyhýbal kopačke Alireza Jahanbakhsha. Za necelú minútu dve žlté karty pre Iráncov.
90+4
yellowCardZrejme za protesty vidí žltú kartu Ramin Rezaeian.
90+4
Nevydarený útok Iráncov po ľavej strane, lopta končí za bránou súpera. Takto sa to nehrá.
90+3
Ostrovná krajina pokračuje skúsene a drží loptu ďaleko od Warda.
90+2
Wales má za sebou dve minúty a k dispozícii aj voľný kop z polovice ihriska.
90+1
importantPred nami porcia minimálne deviatich nadstavených minút!
90
Riadny hrací čas sa naplnil. Rozhodcovia sa radia o tom, koľko nadstavia.
89
importantIránci si zavadzali na hranici šestnástky. Mehdi Torabi napriek tomu vypálil z hranice šestnástky, ľavú tyč minul o niekoľko centimetrov!
88
Vynútená zmena vzhľadom na potrebu brankára. Prvá hrozba k Wardovi ani nedorazila.
87
changeStriedanie v tíme Wales:
z ihriska odchádza Aaron Ramsey, prichádza Danny Ward.
86
86
redCardNakoniec to červená karta je. Guatemalský arbiter si celú situáciu pozrel na monitore, potom zrušil žltú kartu a ukázal červenú. Wales dohráva v desiatich.
85
importantJe to karta žltej farby, ale Iránci právom protestujú. Toto by malo byť vylúčenie.
84
importantAle pozor! Mahdí Taremí si zbehol na pas za obranu, stopér nestíhal a z brány vybehol Wayne Hennessey. Waleský gólman zráža Taremího k zemi, arbiter s určitosťou vytiahne kartu!
83
changeStriedanie v tíme Irán:
z ihriska odchádza Saeid Ezatolahi, prichádza Ali Karimi.
81
Kŕče Saeida Ezatolahiho. Kúskovanie pokračuje, môžeme očakávať nadstavený čas niekde okolo desiatich minút.
80
James podťatý, začínajú sa menšie šarvátky. Pred nami nervózny záver.
79
Striedania nám stretnutie natiahli, dlho sa poriadne nehralo. Nourollahiho odchod bol vynútený.
78
z ihriska odchádza Ahmad Nourollahi, prichádza Rúzbe Češmí.
78
z ihriska odchádza Ethan Ampadu, prichádza Joe Allen.
77
z ihriska odchádza Ehsan Hajsafi, prichádza Mehdi Torabi,
z ihriska odchádza Ali Gholizadeh, prichádza Alireza Jahanbakhsh.
75
Irán dominuje duelu, v ktorom mohol pokojne vyhrávať aj o dva góly. Hviezdy Walesu v podobe Balea a Ramseyho sú v ostatných minútach totálne vypojené.
74
Ali Gholizadeh v rozpätí dvadsiatich sekúnd centroval trikrát. Hennessey tentoraz s problémami pri boxovaní lopty.
73
importantWayne Hennessey s výborným postrehom po koncovke Ezatolahiho! Krížna rana pravačkou by inak smerovala medzi tri žrde.
72
Je až neskutočné, ako sa darí reprezentácii z Európy blokovať finálne snahy súpera. Morteza Pouraliganji vypálil len do jedného z brániacich borcov.
71
Nie, nie, ani z tohto otvárací zásah nebude. Rovnako pohoreli aj Walesania pri kontre.
70
Ben Davies v poslednej chvíli vypichol loptu, nasleduje roh s poradovým číslom štyri.
69
Milad Mohammadi obetavo pred Baleom, loptu na bývalú hviezdu Realu Madrid nepustil.
68
z ihriska odchádza Sardar Azmoun, prichádza Karim Ansarifard.
67
Veru nie. Hráči čoraz viac diskutujú s rozhodcom Escobarom, ktorý pomaly stráca trpezlivosť.
66
Morteza Pouraliganji zastavil Moorea len za cenu faulu. Bude z toho niečo?
65
Ben Davies odvracia ďalší z rohov súpera. Na malom vápne dominoval.
64
Štandardka spoza rohového kopu aj na opačnej strane, ani tam sa ale neoslavovalo. Naopak, možnosť brejku Iránci nevyužili, keď Taremí loptu napálil len do Mephama.
63
Rohový kop Iránu odvrátený. Pomaly začína ísť do tuhého.
62
Ampadov krížny center vyšiel nazmar. Bale sa rozbehol príliš neskoro.
61
Hodina stretnutia za nami, bližšie ku gólu boli jednoznačne hostia. Azmoun je späť v hre, striedanie je pre najbližšie momenty zažehnané.
59
Toto nevyzerá dobre so Sardarom Azmounom, ktorý je zatiaľ najnebezpečnejším hráčom Iráncov. Ošetrenie je nutnosťou.
58
z ihriska odchádza Harry Wilson, prichádza Daniel James.
57
z ihriska odchádza Connor Roberts, prichádza Brennan Johnson.
56
Riadna delovka Ehsana Hajsafiho len a len zablokovaná obetavým Robertsom.
55
Mahdí Taremí proti presile súpera, na Mephama mu už sily nestačili.
54
Wales si môže vydýchnuť. Ramsey vybojoval štandardnú situáciu, keď si loptu šikovne pokryl telom.
52
importantSituácia pokračovala ďalej. Ali Gholizadeh vystrelil ľavačkou z dvadsiatich metrov, lopta označkovala pravú žrď! Azmoun bol pri odrazenom telese ako prvý, hlavičkou dorážal len do Hennesseyho.
52
52
52
importantSardar Azmoun šiel sám na bránu, v poslednej chvíli ho vystrašil Rodon. Vo finále to stačilo len na koncovku do ľavej žrde!
51
Kieffer Moore si nedal pozor na svoje vybehnutie z ofsajdu, Ramsey to pritom myslel dobre.
50
Podobná situácia aj na opačnej strane, Azmoun nedosiahol na pas.
49
Bale s prudkou kolmicou, Moore sa po nej márne naťahoval.
48
Saeid Ezatolahi si narazil loptu s Taremím, lenže center zľava doputoval len na hlavu Mephama.
47
Bezo zmien bezprostredne po prestávke, postupne k nim ale bude dochádzať.
46
Začal sa druhý polčas.
V úvodnom dejstve zaujali tri šance, z ktorých padol jeden ofsajdový gól. Wales s Iránom inak s taktickou partiou.

Druhý polčas sa začne o 12:05.
45+5
Prvý polčas sa skončil.
45+4
Ešte chvíľkový chaos Walesanov, ktorý uzavrel koncovkou z dvadsiatich metrov Ahmad Nourollahi.
45+3
yellowCardJoe Rodon nevystihol správny moment a pri postrannej čiare zostrelil Taremího. Rozhodca tasí z vrecka žltú kartu.
45+2
importantSardar Azmoun tesne míňa center z pravej strany! Sklz pred malým vápnom, ale výborný pohyb hrotového zakončovateľa.
45+1
Ramsey vyzval Robertsa na center, lopta nedoletela ani doprostred šestnástky. Finálnej fáze chýba kvalita.
45
Nadstavujú sa štyri minúty.
44
Postavenie mimo hry a v ňom kapitán Walesu. Bale v evidentnom ofsajde.
43
Mahdí Taremí sa nedostal k lopte cez Mephama. Napriek tomu sa Iránci neboja skúšať dlhé centre, ktoré by mohli prekvapiť stopérov.
42
Hossein Hosseini vo vzdušnom súboji s Mooreom, iránsky gólman si s vysokým centrom poľahky poradil.
42
Wilsonov pokus zablokovaný, pred nami prvý roh zápasu. Pochváliť musíme sklepnutie Moorea.
41
Je z toho len ďalší nevydarený center. Hráči akoby boli už mysľami v šatni.
40
Po dlhom čase možnosť zahroziť aj pre ázijský štát.
39
Zas a znovu ľavý obranca Walesu Williams. Bojuje o každú loptu, je ho vidieť. Ani v tomto prípade ale so svojím ofenzívnym atakom neuspel.
38
Wales pridáva čoraz viac útokov po ľavej strane. Sťahuje sa tam už aj Bale.
37
Hossein Hosseini poháňaný, aby rozohrával rýchlejšie. Takéto naťahovanie času je zbytočné, rozhodcovia ho zohľadnia do nadstaveného času.
36
Na dvakrát sa preštrikoval v pokutovom území Neco Williams. Na viac sa nezmohol, lopta mu odskočila mimo ihriska.
35
Tempo duelu sme na začiatku chválili, postupne sa začalo vytrácať. Pred nami desať minút a nadstavený čas.
33
Bale tlieska spoluhráčovi, ktorý mu adresoval prihrávku. Škoda len, že na spracovanie pasu mu chýbali dva metre.
32
Zlý nákop v podaní Ramseyho, lopta nedoletela ani po šestnástku...
31
Saeid Ezatolahi s nedovoleným zákrokom na vlastnej polovici. Schyľuje sa k ďalšej štandardke.
29
Mierne rozkúskovaná pasáž, ktorú uzatvára nevydarený strelecký pokus Balea z veľkej vzdialenosti.
28
Azmoun schádza z trávnika, mal by sa ale vrátiť späť.
27
Na zemi zostáva sedieť Sardar Azmoun, ťahúň ofenzívy Iránu. Vyzerá to na svalové problémy.
26
Emócie začínajú lomcovať hráčmi. Opäť to bol Neco Williams, ktorý bol dohraný, tentokrát sa už pískalo. Rozhodcovi to vyčítal Ali Gholizadeh.
24
Neco Williams sa drží za pravú nohu, pred chvíľou ho dohral Ramin Rezaeian. Guatemalský hlavný rozhodca išiel skontrolovať obrancu.
23
Sardar Azmoun sa presadil vo vzdušnom priestore po presnom centri, lenže hlavička gólové parametre nemala.
22
Ampadu si pomohol faulom proti Rezaeianovi. Výsledkom je štandardka približne 35 metrov od svätyne Walesu.
21
Pokojnejšie dve minúty, hoci sme videli mnoho súbojov v strede poľa. Iránci dali zabudnúť na debakel s Anglickom, dnes sa ukazujú v dobrom svetle.
19
Hlavný arbiter musel pred priamym kopom Wilsona hráčov dvakrát napomínať. Prudkú loptu vyboxoval za hranicu veľkého vápna Hossein Hosseini.
18
Milad Mohammadi zrazil Garetha Balea na zem, legenda ostrovnej krajiny pritom avizovala zásah do tváre. Opakovaný záznam ukázal, že tam úder nebol...
17
Celá situácia bola ešte prešetrovaná systémom VAR. Postavenie mimo hry bolo zrejmé.
15
15
Connor Roberts s obrovskou chybou pri rozohrávke, rýchly brejk sa končí gólom, ktorý je ale anulovaný! Ali Gholizadeh si nepostrážil svoje postavenie pri finálnej prihrávke a hoci loptu do brány prakticky dokotúľal, tak sa nemôže tešiť.
14
Waleský útočník môže pokračovať v zápase, po necelej minúte sme späť v zápase.
13
Moore musí byť ošetrený, keďže ho v súboji zasiahol jeden z brániacich futbalistov.
12
12
importantHossein Hosseini s fantastickým zákrokom! Center sprava pred malé vápno, Kieffer Moore z voleja zakončuje len do brankára!
11
Roberts s Ramseym hlásili ruku súpera, ktorý zablokoval center. Ten mal nájsť Balea.
10
Chris Mepham vie, že to mohol urobiť lepšie. Prihrávka skončila mimo ihriska, o slovo sa hlásil Aaron Ramsey.
9
Trochu smoly na kopačkách hostí. Lopta už-už smerovala do šestnástky, ale rozhodujúci pas sa zverencom Carlosa Queiroza nepodaril.
8
Iránci pokračujú v solídnom štarte. Zmena rozostavania aj viacerých hráčov v základe prekvapujú Walesanov.
7
Azmoun o minútu neskôr so zakončením do priestoru troch žrdí. Hennessey s málo razantnou koncovkou nemal žiadny problém.
6
Joe Rodon vyskočil do vzduchu a odvrátil center sprava. Do hlavičky sa tlačil Sardar Azmoun.
4
Úvodná lopta za obranu v podaní Iráncov. Bola pridlhá, Wayne Hennessey si situáciu pokryl.
3
Neco Williams s prvým streleckým pokusom dňa. Technický pokus pravačkou z hranice šestnástky Hosseina Hosseiniho neohrozil.
2
Úvodné sekundy priniesli viaceré nepresnosti, pri lopte európska krajina.
1
Výkop patril Walesanom v červených dresoch, Irán sa bude snažiť o satisfakciu v bielom.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Wales: Hennessey – Mepham, Rodon, Be. Davies – C. Roberts, Ampadu, Ramsey, Ne. Williams – Bale (C), K. Moore, H. Wilson.
Náhradníci: Ad. Davies, Ward – Allen, Cabango, Colwill, Gunter, Harris, D. James, B. Johnson, Levitt, Lockyer, Morrell, Smith, Thomas, Jo. Williams.
Tréner: Robert Page

Irán: Hosseini – Rezaeian, Pouraliganji, Hosseini, Mohammadi – Gholizadeh, Nourollahi, Ezatolahi, Hajsafi (C) – Azmoun, Taremí.
Náhradníci: Abedzadeh, Niazmand – Amirí, Ansarifard, Ghoddos, Češmí, Jahanbakhsh, Jalali, Kanaanizadegan, Karimi, Khalilzadeh, Moharrami, Torabi.
Tréner: Carlos Queiroz

Rozhodca: Escobar (GUA) – Wales (TTO), Mora (CRC).
Wales je favoritom súboja, v ktorom potrebuje ideálne vyhrať, aby posilnil svoje šance na postup zo skupiny. Po remíze 1:1 s USA, ktorú zachraňoval z penalty Bale, sa očakáva dominantnejší futbal od európskej krajiny.

Irán by mal hodiť za hlavu prehru s Anglickom v pomere 2:6. Bude zaujímavé sledovať, či duel prinesie ofenzívnejšiu partiu, alebo budeme svedkami taktického merania síl.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu majstrovstiev sveta skupiny B medzi Walesom a Iránom.

Stretnutie sa začne o 11:00.

Tabuľka: Skupina B | Matchday 2

Z = zápasy, V = Výhry, R = Remízy, P = Prehry, B = Body

Domov»MS vo futbale 2022»MS vo futbale 2022: Irán zaskočil favorita, vďaka skvelému záveru zdolal Wales