Ivan Kozák.
Ivan Kozák. (Zdroj: TASR/Jakub Kotian)
TASR|19. apr 2021 o 13:59

Aj slovenská organizácia tak podporuje stanovisko UEFA.

BRATISLAVA. Únia ligových klubov (ÚLK) ako člen Európskych líg plne podporuje stanovisko tejto strešnej organizácie, resp. zamietavý postoj Európskej futbalovej únie (UEFA) ohľadne vzniku novej európskej súťaže pod názvom Superliga.

ÚLK podporuje aktivitu Európskych líg podieľať sa na plánovaných reformách európskych pohárových súťaží UEFA. ÚLK podporuje zvýšenie mechanizmu solidarity i zvýšenie dotácií pre Európsku ligu UEFA i novú Európsku konferenčnú ligu UEFA.

Zároveň podporuje v rámci návrhov UEFA Horizon 2024 zvýšenie počtu účastníkov Ligy majstrov s tým, že zo štyroch miest navyše by tri pripadli majstrom svojich krajín. Takisto by sa mal znížiť počet zápasových dní a celkový počet zápasov.

"Avizovaný vznik Superligy ide absolútne opačným smerom, vytvára model uzavretej súťaže elitných mužstiev a je v rozpore s návrhmi prezentovanými v rámci pripravovanej reformy európskych pohárových súťaží UEFA. Európske futbalové prostredie má silné tradície, ktoré by sme nemali popierať takýmto radikálnym spôsobom.

Po vzniku Superligy by došlo k ešte výraznejšiemu rozdeleniu medzi silnými a slabými, čo predstavuje ohrozenie budúcnosti futbalu v jeho súčasnej podobe. Veríme v konštruktívny dialóg a riešenia, ktoré posunú európsky futbal smerom dopredu," uviedol v tlačovej správe prezident ÚLK Ivan Kozák.

Nachádzate sa tu: