Švédi opäť potvrdili rolu favorita, Rakúšanov zlomili v druhej tretine

Momentka zo zápasu Švédsko - Rakúsko na MS hráčov do 20 rokov 2022.
Momentka zo zápasu Švédsko - Rakúsko na MS hráčov do 20 rokov 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. aug 2022 o 23:40

V tabuľke B-skupiny patrí Švédom druhé miesto.

EDMONTON. Švédski hokejisti potvrdili v piatkovom zápase na MS do 20 rokov úlohu favorita a v zápase B-skupiny zdolali Rakúšanov hladko 6:0.

Pripísali si druhý triumf na turnaji, na konte majú plný počet šiestich bodov, no vďaka horšiemu skóre im patrí druhé miesto za Američanmi.

Hoci výsledok 6:0 pôsobí jednoznačne, Rakúšania sa dlho držali v hre o dobrý výsledok a ešte v 35. minúte prehrávali iba dvojgólovým rozdielom.

Potom však v priebehu 55 sekúnd dvakrát skóroval Emil Andrae a definitíve zlomil odpor snáď najväčšieho outsidera celého šampionátu.

MS v hokeji hráčov do 20 rokov 2022:

B-skupina:

Rakúsko - Švédsko 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

Góly: 13. Edvinsson (Olausson), 21. Rosén (Lysell, Grans), 35. Andrae (Rosén), 36. Andrae (Lekkerimäki, Olausson), 50. Lysell (Stakkestad, Öhgren), 60. Niederbach (Olausson, Andrae)

Tabuľka B-skupiny

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švédi opäť potvrdili rolu favorita, Rakúšanov zlomili v druhej tretine